Polecamy
Damskie rękawiczki treningowe – niezawodna ochrona dla skóry dłoni
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Damskie rękawiczki treningowe – niezawodna ochrona dla skóry dłoni

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rękawiczki na siłownię to nieodłączny element wyposażenia każdego zawodnika. Prawidłowo dobrany sprzęt może ochronić dłonie przed bolesnymi dolegliwościami i zmniejszyć dyskomfort podczas ćwiczeń. 

Dlaczego warto kupić rękawiczki treningowe? 

Choć powszechnie mogłoby się zdawać, że rękawiczki na siłowni są przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, to okazuje się, że mogą być równie pomocne w przypadku mężczyzn. Głównym zadaniem ochronnych rękawiczek treningowych jest zapobieganie nieprzyjemnym odciskom, infekcjom bakteryjnym czy urazom.

Rękawiczki treningowe mają za zadanie nie tylko chronić skórę przed ranami czy zadrapaniami, ale także stabilizować dłoń i nadgarstek podczas ćwiczeń. Ten niewielki element garderoby najlepiej sprawdza się u osób, które podczas swojego treningu pracują ze sztangą, hantlami czy drążkiem. Rękawiczki – oprócz swoich zalet związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem zawodnika – są również świetną pomocą w złapaniu prawidłowej przyczepności. Zmniejszają problemy z podnoszeniem sztangi mokrymi rękoma i zmniejszają nacisk gryfu na dłoń.

Jak prawidłowo dobrać rękawiczki treningowe? 

Jednym z podstawowych elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy doborze rękawiczek treningowych, jest materiał wykonania. Częste używanie rękawiczek podczas intensywnej aktywności fizycznej wymaga odpowiedniego materiału, który będzie nie tylko chronić skórę dłoni, ale także będzie łatwy w konserwacji.

Przy wyborze wyposażenia warto dokładnie sprawdzić, czy rękawiczki można prać w pralce. Wysoka higiena tego typu elementów ubioru jest konieczna, inaczej w rany czy odciski mogą wdać się zakażenie lub infekcja bakteryjna. Rękawiczki powinny mieć regulowany rozmiar, tak by można było w szybki i łatwy sposób dopasować je do rąk zawodnika.

Istotną kwestią przy wyborze rękawiczek jest ich przeznaczenie. Należy je dopasować odpowiednio do sportu – podnoszenia ciężarów, kolarstwa, wyciskania sztangi czy podnoszenia się na drążku. Przed zakupem warto przymierzyć rękawiczki, a po dopasowaniu idealnego modelu zakupić kilka par na wymianę, tak by zawsze korzystać z czystego wyposażenia. 

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? 

Pierwszą kwestią istotną przy wyborze rękawiczek treningowych jest zdolność do amortyzowania dłoni. Jednym z ważniejszych zadań tego typu wyposażenia jest ułatwienie treningu i zwiększenie bezpieczeństwa zawodnika. Prawidłowa amortyzacja rękawiczek powinna zmniejszać ból przy podnoszeniu ciężarów czy sztangi dzięki specjalnej wyściółce umieszczonej w wewnętrznej części. Najczęściej takim zabezpieczeniem jest specjalna wkładka żelowa.

Kolejnym kryterium wyboru dobrych rękawiczek jest prawidłowe wsparcie nadgarstka. Rękawiczki treningowe powinny kończyć się za nadgarstkiem, tak by materiał stabilizował rękę. Im szersza opaska na nadgarstek, tym lepsza ochrona.

Równie ważne jest, by rękawice treningowe oddychały. Pot może nie tylko utrudnić wykonywanie ćwiczeń, ale także podrażnić skórę, dlatego warto sprawdzić, czy rękawiczki są wykonane z mikrofibry lub neoprenu. Przy zakupie rękawiczek sportowych warto także zwrócić uwagę na ich przyczepność do różnego rodzaju powierzchni.

Zdj. główne: Önder Örtel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Napoje mleczne jako główne źródło białka
Napoje mleczne jako główne źródło białka
W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego napoje mleczne są cennym źródłem białka, jakie korzyści niosą dla organizmu oraz jakie rodzaje napojów mlecznych warto wybrać.
Jak wybrać idealne buty do treningu?
Jak wybrać idealne buty do treningu?
W tym artykule omówimy kroki, które należy podjąć, aby wybrać buty do treningu idealnie dopasowane do naszych potrzeb.
Czas na profesjonalne biuro rachunkowe — Twoja droga do sukcesu
Czas na profesjonalne biuro rachunkowe — Twoja droga do sukcesu
Twoja księgowość jest w dobrych rękach, zdecyduj się na współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym.
Ostatnie wpisy