Polecamy
Dla kogo sprawdzi się dieta pudełkowa? Sprawdź!
DietaZdrowe odżywianie

Dla kogo sprawdzi się dieta pudełkowa? Sprawdź!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dieta pudełkowa to jedno z rozwiązań, na zmianę swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. To też sposób na to, by nie rezygnować ze zdrowego trybu życia przez brak czasu na zdrowe gotowanie czy brak umiejętności kulinarnych. Obecność tego typu rozwiązań sprawia również, że bez problemu można znaleźć ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. Komu szczególnie może spodobać się  dieta pudełkowa?

Sprawdźmy, dla kogo jest dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które może spełnić oczekiwania wielu osób. Jednak szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę na 5 grup, które najczęściej decydują się na zamawianie cateringu w takiej postaci.

Osoby aktywne, które nie mają czasu

Dieta pudełkowa często może być rozwiązaniem dla zabieganych i aktywnych, którzy nie mają czasu na spędzanie wielu godzin na gotowaniu, robieniu zakupów i planowaniu posiłków. Wówczas rozwiązaniem może być np. catering, który można zjeść na zimno bez konieczności podgrzewania. Dzięki temu pudełko obiadowe można zabrać ze sobą do pracy czy w podróż i zjeść tam, gdzie akurat będziemy. Oszczędność czasu będzie atutem, za który prawdopodobnie docenisz jedzenie przygotowane przez catering.

Osoby, które nie potrafią gotować

Jeśli nie umiesz lub nie lubisz gotować, to nie oznacza, że jesteś skazany bądź skazana na jedzenie gotowców czy fast foodów. W takiej sytuacji niektórzy decydują się właśnie na dietę pudełkową, która może być  obecna zarówno w małych, jak i dużych miastach. Bez wysiłku możesz zacząć zdrowo jeść – w tym przypadku można wybrać odpowiednie menu, które oferuje catering dietetyczny. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że firmy oferują zazwyczaj różnego rodzaju diety – odchudzającą, standardową, wegańską, wegetariańską, dla osób z nietolerancjami pokarmowymi czy alergiami itd. Dlatego możesz wybrać ulubiony sposób żywienia lub też wypróbować różne, aby odkryć, która opcja odpowiada Ci najbardziej.

Osoby, które chcą schudnąć lub przybrać na wadze

Kolejną grupą, która może sięgnąć po catering dietetyczny, to osoby, które chcą schudnąć lub przybrać na wadze. Jeśli zamierzasz zgubić zbędne kilogramy, zacznij od określenia swojego zapotrzebowania kalorycznego, a następnie wyliczenia deficytu kalorycznego. Następnie wybierz np. zdrowy catering dietetyczny w Krakowie, który będzie dopasowany pod względem kalorii, aby zwiększyć skuteczność odchudzania. Jeśli prowadzisz siedzący lub umiarkowany tryb życia, Twój deficyt kaloryczny w ciągu dnia powinien wynosić nie więcej niż 300 kcal, jeśli żyjesz bardzo aktywnie, to możesz zdecydować się na deficyt, wynoszący nawet 1000 kcal.

Zdrowa dieta to nie jedyny sposób na utratę kilogramów, niezbędna jest również aktywność fizyczna oraz wykonanie podstawowych badań profilaktycznych. W ten sposób upewnisz się, że nadwaga lub otyłość nie są spowodowane tym, że nieświadomie borykasz się z jakimś stanem chorobowym.

Alergicy

Także alergicy mogą korzystać z diety pudełkowej. Stosowanie na stałe lub czasowo diety eliminacyjnej może być bardzo problemowe i kosztowne. Najczęściej występujące alergie pokarmowe dotyczą uczulenia na orzechy, mleko krowie, soję itd. Dlatego też alergicy szukają bezpiecznych produktów, które wyeliminują ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych, a czasem nawet niebezpiecznych reakcji alergicznych.

Coraz częściej cateringi dietetyczne oferują diety dostosowane właśnie do potrzeb alergików. Indywidualnie dopasowane posiłki są bezpieczne, pyszne i pożywne. Wiele osób z alergiami zwraca uwagę na jeszcze dwa ważne argumenty, dlaczego opłaca im się korzystać z diety pudełkowej. Po pierwsze mogą przestać czytać etykiety i obawiać się, że jedzenie, które spożywają, wywoła u nich reakcję alergiczną. Jeszcze jednym ważnym powodem są finanse. Wiele firm dostarcza diety, które ułatwiają zarządzanie budżetem. Przykładem może być ZdrowyCatering.pl Tani Catering Dietetyczny Warszawa.

Osoby z nietolerancjami pokarmowymi

Z podobnym problemem, co alergicy borykają się także osoby z nietolerancjami pokarmowymi. W ich przypadku dochodzi do nadwrażliwości na niektóre produkty. Wśród najczęstszych nietolerancji pokarmowych należy wyróżnić nietolerancję histaminy, laktozy, fruktozy oraz glutenu. W każdym z tych przypadków konieczne będzie wyeliminowanie na stałe lub czasowo pewnych produktów z diety. Przez to też przygotowywanie posiłków może okazać się sporym utrudnieniem, które nie tylko wymaga więcej czasu, ale też wiedzy i ostrożności. Dieta pudełkowa może być rozwiązaniem, które minimalizuje wszystkie te problemy i pozwala zaoszczędzić czas. Coraz częściej firmy cateringowe zapewniają dietę eliminacyjną, która jest dopasowana do naszych potrzeb kalorycznych. Dzięki temu pozwala całkowicie zapomnieć o nietolerancji pokarmowej i wcześniejszych negatywnych efektach związanych z nadwrażliwością organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dieta alkaliczna – sposób na szybkie odkwaszenie organizmu
Dieta alkaliczna – sposób na szybkie odkwaszenie organizmu
Chcesz przywrócić równowagę organizmu? Wypróbuj dietę alkaliczną i daj się zaskoczyć efektom tej prostej diety!
Salsation – na czym polega gorący taneczny fitness i czym różni się od zumby?
Salsation – na czym polega gorący taneczny fitness i czym różni się od zumby?
Dynamiczny trening salsation przypadł do gustu wielu kobietom, dlatego w ofercie wielu klubów fitness można znaleźć kilka interesujących opcji. Sprawdź, czym charakteryzuje się najnowszy trend i jak różni się od zumby!
Jak panele fotowoltaiczne Jinko przyczyniają się do oszczędności i niezależności energetycznej?
Jak panele fotowoltaiczne Jinko przyczyniają się do oszczędności i niezależności energetycznej?
Dowiedz się, jak technologia Jinko w panelach fotowoltaicznych może przyczynić się do Twojej oszczędności i autonomii energetycznej. Poznaj innowacyjne rozwiązania dla zachowania ekologicznego stylu życia.
Ostatnie wpisy