Polecamy
Witamina C nie tylko na przeziębienie. W czym jeszcze może pomóc popularny suplement?
SuplementacjaZdrowe odżywianie

Witamina C nie tylko na przeziębienie. W czym jeszcze może pomóc popularny suplement?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witamina C to jeden z pierwszych suplementów, po które sięgamy w razie popularnych dolegliwości, takich jak przeziębienie lub osłabienie organizmu. Jeśli jednak będziemy spożywać ją w zwiększonych ilościach, może wystąpić pewien „skutek uboczny”. Okazuje się, że witamina C kryje w sobie więcej możliwości aniżeli tylko korzystny wpływ na odporność ludzkiego ciała.

Brytyjscy naukowcy z Arizona State University nie mają wątpliwości – kojarzona przede wszystkim z lekiem na przeziębienie witamina C pomaga kobietom „po pięćdziesiątce” budować więcej mięśni pobudzających metabolizm, a także uwolnić wiotkość gromadzoną, gdy poziom cukru we krwi jest wysoki. Suplementowanie owej witaminy może okazać się więc prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o walkę ze zbędnymi kilogramami.

Przeprowadzone badania potwierdziły, że osoby z wysokim poziomem witaminy C spalają więcej tłuszczu oraz z reguły ważą mniej. Witamina doskonale rozpuszcza się w wodzie, w związku z czym charakteryzuje ją duża przyswajalność. Problem pojawia się w momencie, gdy uświadomimy sobie, że ludzki organizm ma trudności z jej przechowywaniem, ale Brytyjczycy znaleźli rozwiązanie. Wystarczą suplementy liposomalne, a poziom witaminy C w komórkach będzie ponad 2,5 razy wyższy!

Poza wspomnianymi właściwościami udowodniono również, że witamina C zmniejsza uczucie głodu oraz stanowi znakomity przeciwutleniacz, który pomoże nam utrzymać właściwy poziom cukru. Całość dopełnia fakt, że jest ona łatwo dostępna – znajdziemy ją nie tylko w owocach, warzywach i ziołach, lecz również w mięsie, nabiale oraz rybach.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie efekty dają ćwiczenia pilates?
Jakie efekty dają ćwiczenia pilates?
Pilates to trening, który przyniesie Ci wiele korzyści. Smukła sylwetka, wzmocnienie mięśni - sprawdź, dlaczego jeszcze warto zainteresować się pilatesem!
Dieta Anny Lewandowskiej – co składa się na słynny Trójkąt Mocy?
Dieta Anny Lewandowskiej – co składa się na słynny Trójkąt Mocy?
Sprawdź, na jakie aspekty życia warto zwrócić uwagę i jakie składniki diety mogą wpłynąć na ich poprawę według Anny Lewandowskiej!
Aqua zumba – taneczne szaleństwo w wodzie
Aqua zumba – taneczne szaleństwo w wodzie
Szukasz treningu, który nie obciąża stawów i nie jest zbyt forsowny? Chcesz się dobrze bawić podczas ćwiczeń? Wypróbuj aqua zumbę!
Ostatnie wpisy