Polecamy
Suplementacja w kolarstwie – co warto stosować, a czego unikać?
SuplementacjaZdrowe odżywianie

Suplementacja w kolarstwie – co warto stosować, a czego unikać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Suplementacja jest bardzo istotna w praktycznie każdej dziedzinie sportu, a zwłaszcza w kolarstwie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat produktów zalecanych dla kolarzy, na przykład preparatów z adaptogenami, takimi jak ashwagandha. Dzięki nim możliwe będzie zwiększenie wydolności organizmu, a także poprawienie efektywności realizowanych treningów kolarskich.

Suplementacja okołotreningowa

Podczas trenowania kolarstwa niezwykle istotna jest suplementacja okołotreningowa. Obejmuje ona przede wszystkim suplementy stosowane bezpośrednio przed treningiem. Wśród nich wymienia się zarówno preparaty aminokwasowe, jak i odżywki przedtreningowe. Kolarzom zaleca się przyjmowanie przed treningiem aminokwasów BCAA, L-karnityny, a także beta alaniny. Polecane są ekstrakty roślinne o działaniu adaptogennym, takie jak na przykład ashwagandha. Dzięki nim, według producenta, możliwe jest poprawienie parametrów wytrzymałościowych w trakcie treningu. Niezbędnym elementem suplementacji kolarza są także węglowodany w różnych formach, które są doskonałym źródłem energii. Występują one w postaci proszków, żelów, a także produktów spożywczych, na przykład batonów. Produkty węglowodanowe mogą być stosowane zarówno przed treningiem, jak i po nim, a nawet w jego trakcie, jeśli wymaga tego sytuacja.

Suplementacja uzupełniająca

Kolarz powinien stosować również suplementację uzupełniającą, która będzie doskonałym dodatkiem do stosowanej przez niego diety. Zalecany jest przede wszystkim wysokiej jakości preparat witaminowo-minerałowy. Warto wybierać produkty przeznaczone dla sportowców, które mają wyższą zawartość substancji odżywczych. Sportowiec powinien dodatkowo przyjmować magnez, który zapobiegnie występowaniu skurczów łydek. Dobrym wyborem będzie także odżywka białkowa, która uzupełni dietę kolarza w niezbędne białko. Możliwe jest także włączenie do suplementacji preparatu przeznaczonego dla sportowców, który będzie poprawiał wydolność organizmu. Polecane są produkty zawierające adaptogeny roślinne, takie jak ashwagandha. W preparatach stosowanych przez sportowców powinny się znaleźć także substancje wspierające odporność. Wśród nich można wyszczególnić witaminę C, ale także kwasy omega 3, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Suplementacja kwasami omega 3 jest niezbędna, ponieważ organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, a zazwyczaj w diecie jest ich zbyt mało.

Czego unikać?

Wielu sportowców zastanawia się, czego unikać podczas suplementacji. Przede wszystkim podczas wyboru odpowiednich suplementów powinno się zwracać uwagę na ich skład. Polecane są preparaty zawierające składniki pochodzenia naturalnego, które mają potwierdzenie w wystawionych certyfikatach jakości substancji wykorzystanych w procesie produkcji. Dla sportowców istotny jest także certyfikat antydopingowy, który gwarantuje brak szkodliwych oraz zakazanych substancji w składzie produktu. Uznanym certyfikatem w świecie sportu jest także certyfikat Informed-Sport, który świadczy o wysokiej jakości suplementu. Warto zdecydować się na wybór produktów ze sprawdzoną jakością, która będzie potwierdzona przez stosowne certyfikaty. Dzięki temu będzie się miało pewność optymalnego działania substancji aktywnych, zawartych w preparatach.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe pozycje w pilatesie dla początkujących – przewodnik krok po kroku
Podstawowe pozycje w pilatesie dla początkujących – przewodnik krok po kroku
Rozpocznij swoją przygodę z pilatesem dzięki naszemu przewodnikowi. Odkryj podstawowe pozycje i dowiedz się, jak krok po kroku poprawić swoją formę i ogólną kondycję.
Jakie efekty przynosi detoks cukrowy?
Jakie efekty przynosi detoks cukrowy?
Detoks cukrowy - poznaj podstawowe zasady oczyszczania organizmu ze szkodliwej substancji!
Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra
Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra
Pożegnanie świątecznych kilogramów w niespełna tydzień? Brzmi jak nie lada wyzwanie.... Dzięki intensywnym treningom może jednak okazać się dziecinnie proste!
Ostatnie wpisy