Polecamy
Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Sprawdź, czy nie potrzebujesz suplementacji!
SuplementacjaZdrowe odżywianie

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Sprawdź, czy nie potrzebujesz suplementacji!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Antykoncepcja hormonalna to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania nieplanowanej ciąży. Chociaż przyjmowane hormony znacznie obniżają prawdopodobieństwo zapłodnienia, to pewne czynniki mogą zakłócać ich działanie. Czy wiesz, jak powinna wyglądać suplementacja kobiety przyjmującej antykoncepcję hormonalną? Zobacz, na co należy zwrócić uwagę.

Jakie witaminy wspierają organizm kobiety stosującej antykoncepcję hormonalną?

Chociaż pigułki antykoncepcyjne stanowią skuteczny środek przeciwdziałający nieplanowanej ciąży, to ich regularne przyjmowanie może prowadzić do licznych niedoborów. Kobiety sięgające po takie preparaty często muszą zmagać się z niskim poziomem:

  • witamin z grupy B, a szczególnie kwasu foliowego i biotyny,
  • witaminy C,
  • magnezu,
  • cynku,
  • selenu.

Panie stosujące antykoncepcję hormonalną powinny regularnie wykonywać podstawowe badania diagnostyczne, które pozwolą szybko wykryć ewentualne niedobory. Jeśli analiza laboratoryjna wykaże awitaminozę lub za niski poziom pewnych pierwiastków, należy jak najszybciej wprowadzić odpowiednią suplementację. Dobre i bezpieczne preparaty z witaminami oraz minerałami znajdziesz na stronie: https://mybionic.pl/.

Suplementacja i antykoncepcja – na co zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że tabletki antykoncepcyjne mogą powodować wiele skutków ubocznych? Panie decydujące się na tę metodę często skarżą się na problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, bóle głowy, czy spadek libido. Wiele kobiet zaważyło, że towarzyszą im także mdłości oraz długotrwałe obniżenie nastroju. Na szczęście nieprzyjemne skutki uboczne nie muszą wykluczać przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Panie mogą łagodzić niepożądane objawy poprzez zażywanie odpowiednich suplementów diety – przed sięgnięciem po specjalistyczne preparaty, należy zwrócić uwagę, czy nie wchodzą one w interakcję z pigułkami antykoncepcyjnymi.

Czy suplementy diety mogą osłabiać działanie antykoncepcji?

Chociaż suplementy diety wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu, to łączenie pewnych preparatów oraz pigułek antykoncepcyjnych może obniżać skuteczność przyjmowanych hormonów. Należy zwrócić szczególną uwagę na środki ziołowe, takie jak:

  • mieszanki przyspieszające trawienie,
  • dziurawiec,
  • dzięgiel chiński.

O ile suplementy diety mogą, ale nie muszą obniżać skuteczności antykoncepcji, o tyle stale przyjmowane leki często zakłócają działanie hormonów. Szczególną ostrożność powinny zachować panie, którym przepisano antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, przeciwwirusowe, czy przeciwgrzybicze.

Nie wiesz, które preparaty możesz przyjmować? Zapytaj lekarza!

Kobiety, które nie mają pewności, czy wybrane suplementy diety wpływają na działanie pigułek antykoncepcyjnych, powinny skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem. Specjalista przeanalizuje konkretny przypadek i potwierdzi lub rozwieje podejrzenia pacjentki. Chociaż nie stwierdzono jednoznacznie, że suplementy diety wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, to zawsze warto zasięgnąć porady medyka lub farmaceuty. Wśród różnych suplementów dostępnych na rynku, Formeds Bicaps B Complex to jeden z popularnych wyborów, zawierający kompleks witamin z grupy B, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że suplementacja powinna być dobrana indywidualnie, w oparciu o potrzeby organizmu i zalecenia specjalistów.

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wrócić do formy po porodzie?
Jak wrócić do formy po porodzie?
Ciąża i poród to duży wysiłek dla kobiecego organizmu. Sprawdź, jak bezpiecznie wrócić do formy i aktywności fizycznej.
Bezpieczne i efektywne odchudzanie – o tym musisz pamiętać!
Bezpieczne i efektywne odchudzanie – o tym musisz pamiętać!
Chcesz cieszyć się lepszym zdrowiem i zgubić na wiosnę kilka zbędnych kilogramów? Zobacz, jak odchudzać się efektywnie i bezpiecznie.
Jak się ubrać na zajęcia fitness w ciąży? Podpowiadamy przyszłym mamom!
Jak się ubrać na zajęcia fitness w ciąży? Podpowiadamy przyszłym mamom!
Zastanawiasz się, jak prawidłowo dobrać strój sportowy? Skorzystaj z naszych sugestii i wybierz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!
Ostatnie wpisy