Obawa przed zbytnim rozbudowaniem ramion sprawia, że jest to najrzadziej ćwiczona część ciała u kobiet. Kilka prostych, regularnie wykonywanych treningów na wzmocnienie mięśni i ujędrnienie skóry poprawi ich wygląd i doda im wysportowanego charakteru.
Ręce należą do najczęściej odkrywanych części ciała u kobiety. Zadbanie o ich seksowny wygląd może poprawić ogólna aparycję i pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Najbardziej atrakcyjne są ramiona jędrne i smukłe, których mięśnie mają wyraźnie zarysowany kształt.
Wypracowanie atletycznej sylwetki i szerokiego rozbudowania ramion jest u kobiet zdecydowanie bardziej wymagające niż w przypadku mężczyzn, gdyż włókna damskich mięśni są mniej podatne na rozbudowę, za to bardziej elastyczne. Co więcej, układ hormonalny w kobiecym organizmie hamuje proces tworzenia nowych tkanek mięśniowych, dlatego widoczne rozbudowanie ramion wymaga dużo pracy, wysiłku, suplementów białkowych oraz wysokobiałkowej diety.
Praca nad rzeźbą ramion nie oznacza zatem szerokiej, muskularnej budowy, a ujędrnienie skóry i wypracowanie estetycznego kształtu rąk, które podkreślają kobiecy wygląd.
Marzą Ci się ładne i delikatnie wyrzeźbione kobiece ramiona? Jeśli tak – bierz się za hantle. Kobiety też powinny…
Opublikowany przez Zakład Energetyczny Wtorek, 28 lutego 2017
Plan ćwiczeń poprawiających wygląd ramion powinien obejmować wszystkie partie mięśniowe ręki. W praktyce oznacza to, że trening musi angażować do pracy mięsień ramienny, ramienno-promieniowy, biceps, triceps oraz mięsień naramienny wraz z tkankami znajdującymi się na wysokości obręczy barkowej. Tylko równomiernie rozłożony wysiłek przyniesie oczekiwane efekty, wysmukli rękę i podkreśli jej kształt.
Największym problemem, psującym atrakcyjność kobiecych ramion, jest znajdujący się w nich nadmiar tłuszczu. Odpowiednio przygotowany trening siłowy, fitness, cardio lub aerobik w zestawie ze zbilansowaną dietą powinien w krótkim czasie zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej i nadać ramionom atrakcyjny wygląd. W pracy nad rzeźbą ramion pomocne mogą okazać się także hantle fitnessowe, których waga powinna się wahać od 0,5 kilograma do maksymalnie 5 kilogramów. Ćwiczenia wykonywane z obciążeniem poprawią kształt mięśni, zwiększa siłę i ujędrnią skórę ramion.
Domowe warunki wystarczą do wykonywanie regularnych treningów rąk. Nawet jeśli w wyposażeniu domowej siłowni nie znajdują się sportowe przyrządy, takie jak gumy gimnastyczne, wyciąg treningowy czy dyski poślizgowe, to proponowane zestawy ćwiczeń powinny w pełni wystarczyć do uzyskania seksownego wyglądu ramion. Efekty systematycznego wysiłku mogą nadejść już po kilku tygodniach! Oto lista przykładowych, najskuteczniejszych ćwiczeń, które można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.
Ćwiczenie można wykonywać w siadzie, ale dobrze sprawdzi się także pozycja stojąca lub w przysiadzie. Praca mięśni obciążonych ciężarem hantli angażuje do pracy wszystkie tkanki mięśniowe ramion, co sprawia, że jest to ruch równomiernie rozkładający nakład wysiłku.
Podczas wyciskania łokcie należy trzymać dość blisko głowy i maksymalnie kontrolować ich stabilną pozycję. Ćwiczenie powinno obejmować pełen zakres ruchu – od pełnego zgięcia w łokciach po całkowity wyprost ramion. Liczbę powtórzeń należy dopasować do indywidualnych możliwości, ponieważ wyciskanie to jedno z ćwiczeń, które szybko obciąża stawy łokciowe i może powodować bolesne zakwasy, a nawet mikrourazy.
Podnoszenie ramion z hantlami w dłoni powinno odbywać się w pozycji lekkiego rozkroku i z wyprostowanym kręgosłupem. Ramiona należy unosić od wysokości bioder do obręczy barkowej. Obie ręce powinny pracować równocześnie. Liczbę wykonanych powtórzeń można systematycznie zwiększać, wraz z osiąganymi postępami i ogólnym samopoczuciem. Podobne ćwiczenie można wykonać, unosząc ramiona przed siebie.
Pozycją wyjściową do wykonania ćwiczenia jest lekki rozkrok, umieszczenie dłoni na biodrze i umieszczenie hantla w drugiej ręce. Obciążoną rękę należy wyprostować w górze, a następnie zgiąć w łokciu za głową do kąta 90 stopni. Seria powtórzeń powinna wynosić co najmniej 10 na każde ramię. Podczas ćwiczenia pracują mięśnie całej ręki, a szczególnie rozbudowywana jest tkanka mięśniowa tricepsu.
Zdjęcie wyróżniające: Freepik