Polecamy
Tańcz i chudnij! Które zajęcia taneczne pozwalają spalić najwięcej kalorii?
Wasze hobby

Tańcz i chudnij! Które zajęcia taneczne pozwalają spalić najwięcej kalorii?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rutyna na siłowni i intensywne treningi każdego mogą znudzić i zniechęcić swoją powtarzalnością. W trakcie poszukiwań ciekawego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów i jednoczesnego dostarczenia sobie rozrywki warto się zastanowić nad zajęciami tanecznymi, które mają niezwykle dużo walorów.

Style taneczne, które pozwalają spalić maksimum kalorii

Taniec – starożytna forma sztuki – ewoluował przez wiele stuleci. Dziś nie jest niczym niezwykłym, że ludzie tańczą tylko dla dobrego samopoczucia, dla odstresowania, w celu poznania nowych ludzi, z pasji lub po prostu dla rozrywki. Taniec to jednak nie tylko szereg korzyści dla naszego umysłu i zaplecza towarzyskiego, ale także świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji i formy.

Chociaż istnieje kilka form tańca, niewiele stylów obejmuje intensywne zajęcia, które przypominają treningi na siłowni. Poniżej przyjrzymy się właśnie tym tańcom, za pomocą których szybko zrzucimy zbędne kilogramy.

Zumba

Zumba to taniec obejmujący szybkie ruchy aerobowe, które dają świetny efekt cardio. Ruchy typowej zumby to mieszanka hip-hopu, samby, salsy z dodatkowymi przysiadami i skłonami. Kroki są stosunkowo proste do wykonania i pomagają wzmacniać ramiona, brzuch i nogi, poza ujędrnianiem dolnej części ciała i zapewnieniem ogólnej sprawności. Aby schudnąć i w miarę szybko zobaczyć efekty, warto zdecydować się na zajęcia zumby 2–3 razy w tygodniu.

Salsa

Jeśli nie są nam straszne tańce towarzyskie lub jeśli planujemy zaangażować naszego partnera w fitnessową podróż, zdecydowanie najlepiej postawić na salsę. To naprawdę gorący, szalony i pełen dobrej zabawy taniec, polegający głównie na kołysaniu i szybkich obrotach, które wymagają bardzo dobrej koordynacji, poczucia rytmu i zgrania z partnerem. Zwykle składa się z sześciu kroków w ośmiu liczbach muzyki, w tym zwrotów i tańca obok siebie. Ćwiczenie salsy przez godzinę dziennie pomoże spalić nawet 420 kalorii.

Pole dance

Taniec na rurze, zwany również fitnessem na rurze, może być świetną formą ćwiczeń. Obejmuje takie ruchy jak trzymanie się na tyczce, skręcanie się i tworzenie kształtów swoim ciałem. Niesie ze sobą dużo korzyści: poprawę elastyczności, szczególnie w plecach i nogach, zwiększoną siłę mięśni, szczególnie w górnej części ciała, oraz spalanie tłuszczu dzięki ruchom treningu siłowego. Ten rodzaj tańca ma w sobie jednak dużo więcej elementów akrobatyki niż poprzednie, dlatego jeśli ćwiczyć to tylko pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Balet

Balet to forma tańca klasycznego, która koncentruje się na precyzyjnych ruchach i technice. Chociaż powolne ruchy baletu nie spalą tak wielu kalorii jak inne rodzaje tańca, nadal mogą pomóc poprawić Twoje zdrowie i kondycję dzięki zwiększaniu siły i napięcia mięśni, zwłaszcza nóg i tułowia, zwiększaniu elastyczności, zwinności i koordynacji oraz poprawie postawy.

Freestyle

W tańcu freestyle nie musimy wykonywać żadnych konkretnych kroków i określonych ruchów ciała. Freestyle jest najczęściej wykonywany przy muzyce typu fast beat, w której chodzi o to, aby wykonywać spontaniczne, energiczne ruchy. Ta forma tańca pomaga uelastycznić ciało i zrzucić nadmiarową ilość kilogramów. 30 minut tańca w stylu dowolnym do rytmicznej muzyki pozwala spalić nawet 180 kalorii.

Zdj. główne: Rainier Ridao/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzone ćwiczenia domowe na spalanie boczków
Sprawdzone ćwiczenia domowe na spalanie boczków
Masz problem z boczkami? Ćwiczenia już nie są tak efektywne, jak wcześniej? Dowiedz się, jak poradzić sobie z uciążliwymi boczkami i poznaj najlepsze ćwiczenia!
Adrianna Palka: „To, co dzieje się na Instagramie, jest w wielu przypadkach totalnym zakrzywieniem rzeczywistości” (WYWIAD)
Adrianna Palka: „To, co dzieje się na Instagramie, jest w wielu przypadkach totalnym zakrzywieniem rzeczywistości” (WYWIAD)
Chociaż wywodzi się z lekkoatletyki, swoją drogę zawodową postanowiła związać z branżą fitness. Dzisiaj jest jedną z popularniejszych polskich trenerek […]
Jak pracować nad masą mięśniową w domu?
Jak pracować nad masą mięśniową w domu?
Ćwiczenia na mięśnie możesz wykonywać też w swoim domu. Zobacz, jak sprawić, żeby były jak najbardziej efektywne.
Ostatnie wpisy