Polecamy
Jak czyścić rower?
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Jak czyścić rower?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czysty rower to nie jedynie kwestia estetyki. Warto pamiętać, że regularne czyszczenie roweru może mieć wpływ także na kondycję podzespołów, a co za tym idzie, również na komfort jazdy. Jak jednak prawidłowo czyścić rower i jakich środków, do tego używać, aby mieć pewność, że Twój jednoślad będzie działał w pełni sprawnie? Podpowiadamy!

Czyszczenie roweru krok po kroku

Zanim zabierzesz się do czyszczenia roweru, przygotuj odpowiednie akcesoria i preparaty. Podczas czyszczenia przydadzą się między innymi wiadro z ciepłą wodą, szczotki do łańcucha i do kasety, delikatne szmatki do wytarcia roweru, środki do czyszczenia i odtłuszczania, które znajdziesz na przykład na stronie internetowej Liquimoly, a także smar.

W pierwszej kolejności umieść rower na stojaku lub zawieś za siodełko oraz zdemontuj wszelkie akcesoria takie jak błotniki itd. Warto także zdjąć koła. Mycie możesz zacząć od ramy. Spłucz ją sporą ilością wody, a następnie usuń wszystkie zabrudzenia przy użyciu wybranych środków do czyszczenia. Bardzo ważne jest, by przede wszystkim dokładnie oczyścić części ruchome, a w szczególności napęd. Na koniec osusz dokładnie wszystkie elementy Twojego roweru oraz zastosuj smar. 

Kiedy Twój jednoślad już lśni, możesz dokładnie obejrzeć go z każdej strony, aby upewnić się, że nie pojawiły się na nim żadne zarysowania, a co gorsza pęknięcia. Pamiętaj, że takie regularne sprawdzanie stanu roweru ma ogromny wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Nie zapominaj także, że rower należy myć od razu, kiedy tylko pojawią się na nim zabrudzenia oraz wtedy, kiedy planujesz już schować rower po zakończonym sezonie. 

Mycie roweru myjką ciśnieniową – tak czy nie?

Mycie roweru przy użyciu myjki ciśnieniowej ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Czy warto więc myć jednoślad w ten sposób? Otóż zależy. Należy pamiętać, że mycie roweru może uszkodzić uszczelki oraz wypłukać smar. Jeśli jednak zdecydujesz się na mycie roweru myjką ciśnieniową, pamiętaj, że wymaga to sporej dozy ostrożności. Wybieraj program bez żadnych detergentów oraz nie zapominaj o możliwie jak najniższym ciśnieniu. Unikaj również stosowania silnego strumienia na ramę z bliskiej odległości, ponieważ może ją to uszkodzić. W ten sposób szybko i sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie, pozbędziesz się mocnych zabrudzeń z Twojego roweru.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wrócić do formy po porodzie?
Jak wrócić do formy po porodzie?
Ciąża i poród to duży wysiłek dla kobiecego organizmu. Sprawdź, jak bezpiecznie wrócić do formy i aktywności fizycznej.
Rozwój technologii światłowodowej i jej wpływ na jakość usług internetowych
Rozwój technologii światłowodowej i jej wpływ na jakość usług internetowych
Poznaj jak ewolucja technologii światłowodowej transformuje jakość usług internetowych. Odkryj potęgę szybkości i stabilności sieci.
Dieta koktajlowa a aktywność fizyczna – czy każda kobieta może sobie na nią pozwolić?
Dieta koktajlowa a aktywność fizyczna – czy każda kobieta może sobie na nią pozwolić?
Efekty diety koktajlowej są niepodważalne, jednak taki sposób odżywiania nie jest korzystny dla każdego organizmu.
Ostatnie wpisy