Polecamy
Strong By Zumba – idealne połączenie intensywnego treningu kondycyjnego z muzyką
Trenuj z namiZumba

Strong By Zumba – idealne połączenie intensywnego treningu kondycyjnego z muzyką

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowa odmiana zumby to jeden z najmodniejszych trendów fitnessowych tego sezonu. Strong By Zumba to intensywny trening, który szybko przynosi widoczne efekty!

Tradycyjne zajęcia Zumby

Trening klasyczny opiera się na połączeniu tańca latynoamerykańskiego z aerobikiem. Proste układy kroków wykonywane się w rytm energetycznej muzyki – merengue, salsa, samba, reggaeton, flamenco, a także taniec brzucha. Zajęcia zumby poprawiają kondycję fizyczną, zwiększają wydolność organizmu, modelują sylwetkę, pozwalają zrzucić zbędne kilogramy oraz poprawiają samopoczucie.

Zumba to ćwiczenia fitness, które można trenować w różnych kategoriach wiekowych i ze zróżnicowanym obciążeniem (np. lekkimi ciężarkami). Ćwiczenia zumby są idealnym uzupełnieniem tradycyjnego treningu sportowego – dodają energii, pobudzają mięśnie całego organizmu do pracy, uelastyczniają stawy, wzmacniają mięśnie i pomagają szybko spalić kalorie. Nowa odmiana zumby pomaga osiągnąć wszystkie te efekty w krótkim czasie.

Na czym polega Strong By Zumba?

Nowa odmiana zumby polega na kombinacji treningu siłowego o wysokiej intensywności ćwiczeń oraz kardio z wykorzystaniem własnej masy ciała. Same zajęcia nie mają w sobie elementów tańca, tak jak w przypadku klasycznych ćwiczeń, jednak trening wykonuje się przy dynamicznej, energetycznej, latynoamerykańskiej muzyce. Trening nie odbywa się w formie ustalonej choreografii, natomiast tempo realizowanych ćwiczeń jest regulowane i zwiększane za pomocą specjalnie dobranej muzyki. Wykonywane ćwiczenia są perfekcyjnie zsynchronizowane z ruchami zawodników.

Rytm zawarty w melodii pomaga wyznaczać ilość powtórzeń, odzwierciedla każdy ruch i podkreśla jego siłę. Strong By Zumba to pierwszy na świecie trening, do którego najpierw powstaje zestaw ćwiczeń, a później tworzona jest muzyka. Gatunki muzyczne, które wybrzmiewają w trakcie zajęć, są różnorodne, zaczynając od hip-hopu, EDM, house, drum, a na techno kończąc. Wśród autorów odpowiedzialnych za skomponowanie utworów można znaleźć Steve’a Aoki czy Timbalanda.

Wiele osób zadaje nam pytanie: Jaka jest różnica między ZUMBĄ a STRONG by Zumba?
Wyjaśniamy:
Na czym polega Strong By…

Opublikowany przez ASiSW – Akademia Sportu i Sztuk Walki Czwartek, 18 października 2018

Zalety treningu Strong By Zumba

Strong By Zumba to zajęcia, które poprzez wysoką intensywność mają szybko przynosić widoczne rezultaty. Dzięki rozbudowanym ćwiczeniom zawodnik ma szansę spalić dużą liczbę kalorii, poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie całego ciała, zwiększyć wydolność i zmniejszyć masę ciała. Godzinny trening energetycznej zumby może spalić nawet 800 kalorii. Zajęcia pozytywnie wpływają na proces modelowania sylwetki, ujędrniają skórę i zmniejszają cellulit.

Organizatorzy zajęć Strong By Zumba wskazują, że regularne treningi poprawiają równowagę i stabilizację ciała, pomagają w uzyskaniu prawidłowej postawy, a także zwiększają mobilność i zwinność wszystkich partii mięśniowych. Energetyczny trening ma pozytywnie wpływać nie tylko na ciało zawodnika, ale także jego psychikę. Rytmiczna, radosna muzyka poprawia nastrój i odpowiada za dostarczenie do organizmu hormonów szczęścia.

Zajęcia on-line – alternatywa na czas pandemii

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, treningi musiały zostać przeniesione do wirtualnego świata. Strong By Zumba to stosunkowo nowy projekt, dlatego w internecie można znaleźć ograniczoną liczbę ofert szkół fitness. Dla osób początkujących powstały nagrania instruktażowe oraz rejestracje profesjonalnych treningów, by każdy nowy zawodnik mógł bezpłatnie spróbować swoich możliwości w tej dyscyplinie. Zajęcia trwają od 7 minut do nawet godziny. Materiały wideo są dostępne m.in. na platformie YouTube.

Z myślą o profesjonalnych szkołach, które zajmują się prowadzeniem takich zajęć, powstała strona internetowa, która zrzesza trenerów zumby z całego świata. Strongbyzumba.com to portal, dzięki któremu każdy użytkownik może wyszukać najbliższe placówki zajmujące się organizacją dynamicznych zajęć fizycznych.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie warto kupować produkty nabiałowe?
Gdzie warto kupować produkty nabiałowe?
Spożywanie nabiału jest bardzo ważne dla człowieka. Chodzi tu m.in. o to, aby organizmowi móc dostarczyć niezbędne witaminy i składniki mineralne, jakie wspierać będą nie tylko rozwój człowieka (w szczególności, jeżeli chodzi o małe dzieci), ale także pomogą zadbać o zdrowie i dobrą kondycję.
Suplementacja w kolarstwie – co warto stosować, a czego unikać?
Suplementacja w kolarstwie – co warto stosować, a czego unikać?
Suplementacja jest bardzo istotna w praktycznie każdej dziedzinie sportu, a zwłaszcza w kolarstwie.
Skuteczna recepta na szczupłą twarz? Wypróbuj tych ćwiczeń!
Skuteczna recepta na szczupłą twarz? Wypróbuj tych ćwiczeń!
Wydatna buzia nie jest oczywiście żadnym powodem do wstydu, ale dla niejednej kobiety stanowi problem spędzający sen z powiek. Jeśli […]
Ostatnie wpisy