Polecamy
Jak zumba wpływa na kobiecą sylwetkę?
Trenuj z namiZumba

Jak zumba wpływa na kobiecą sylwetkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sport łączący w sobie elementy tańca, aerobiku oraz treningu fitness to świetny sposób na dobrą zabawę, wymodelowanie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów. 

Wszechstronne rozwijanie mięśni 

Zumba to jeden z tych treningów, który zalicza się do zajęć ogólnorozwojowych. W praktyce oznacza to, że podczas jednej jednostki treningowej pracuje całe ciało i wszystkie partie mięśniowe. Połączenie kilku różnych rodzajów ćwiczeń, szybkie tempo, dynamiczne ruchy i duża częstotliwość zajęć pozwala zaangażować do pracy całe ciało, równomiernie rozkładając obciążenie na wszystkie partie. 

Zumba pomaga nie tylko spalić kalorie, ale także wzmocnić mięśnie, poprawić koordynację ruchową, przyspieszyć metabolizm, polepszyć wydolność oddechową oraz wysmuklić sylwetkę zawodniczki. Taniec w rytm muzyki latynoamerykańskiej to także sprawdzony sposób na dostarczenie organizmowi endorfin, a tym samym poprawę samopoczucia.

Dodatkowe wyposażenie podczas treningu 

Wszechstronny wpływ regularnych treningów zumby na sylwetkę kobiecą może opierać się także na użyciu różnego rodzaju akcesoriów sportowych. Z tego właśnie względu wyróżnia się kilka rodzajów i typów zumby, które zwiększają obciążenie w niektórych partiach ciała.

O ile klasyczna wersja zumby rozkłada obciążenie równomiernie, o tyle odmiany wykorzystujące dodatkowe akcesoria pomagają pracować nad konkretnymi partiami mięśniowymi, które chcemy wyrzeźbić. W ten sposób działa między innymi zumba z użyciem steppera, który pomaga dodatkowo wzmocnić pracę nóg oraz pośladków. W ten sam sposób działają hantle. 

Oczywiście dodatkowe obciążenie nie może zbyt duże, najlepiej zatem sprawdza się hantle wadze od pół kilo do maksymalnie 2 kilogramów. Hantle same w sobie są lekkie, jednak przy wykonywaniu kilkudziesięciu powtórzeń podczas jednego treningu znacznie usprawniają pracę rąk i pomagają wymodelować kształt mięśni całej ręki. Podobne działanie mogą mieć gumy oporowe zakładane na nogi, wytężając pracę ud oraz łydek. 

Skuteczne modelowanie całej sylwetki 

Zumba to  sport idealny dla kobiet z kilku powodów. Przede wszystkim opiera się na układzie choreograficznym, tańcu i dynamicznej muzyce. Większość Pań chętnie uczestniczy w tego typu aktywnościach i choć podczas zumby nie szlifują swoich umiejętności tanecznych, to mogą popracować nad koordynacją ruchową i poczuciem rytmu. Trening zumby, szczególnie ten regularnie uprawiany kilka razy w tygodniu, pomaga w krótkim czasie osiągnąć widoczne efekty.

Według ekspertów zajęcia trwające około 45 minut pozwalają spalić od 600 do nawet 800 kalorii. Skala ta oczywiście zależy od przemiany materii zawodniczki, zbilansowanej diety oraz intensywności ćwiczeń. Widoczne efekty szybko pojawiają się także w zakresie sylwetki. Dynamiczne ruchy, napięcie i rozluźnienie mięśni, dodatkowe obciążenia oraz ruch pomagają wyeksponować tkankę mięśniową, podkreślić wcięcie w talii i wysmuklić całą sylwetkę już po miesiącu treningu.

Zdj. główne: Geert Pieters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie oszczędzać na zakupach online dzięki promocjom i zniżkom?
Jak skutecznie oszczędzać na zakupach online dzięki promocjom i zniżkom?
Odkryj sposoby na inteligentne zakupy online. Porady, jak wykorzystać promocje i zniżki, aby zarobić na oszczędzaniu podczas zakupów w internecie.
Do czego prowadzi przewlekły brak dobrej jakości snu
Do czego prowadzi przewlekły brak dobrej jakości snu
W jakim celu warto zadbać o długi i dobry wypoczynek?
Mocna „słaba płeć” – o kobietach, które zmieniły oblicze światowych biegów
Mocna „słaba płeć” – o kobietach, które zmieniły oblicze światowych biegów
Słaba płeć? Nic bardziej mylnego – o dokonaniach sportowych tych kobiet może pomarzyć niejeden mężczyzna!
Ostatnie wpisy