Polecamy
Dieta idealna nie istnieje? Anna Lewandowska wyjaśnia, o co chodzi w zdrowym odżywianiu!
DietaZdrowe odżywianie

Dieta idealna nie istnieje? Anna Lewandowska wyjaśnia, o co chodzi w zdrowym odżywianiu!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele z nas w celach zdrowotnych lub w pogoni za smukłą sylwetką poszukuje modelu żywieniowego, który łączyłby w sobie wszystkie najlepsze cechy i przynosił natychmiastowe efekty. Często okazuje się to jednak nie lada wyzwaniem, a kolejne próby spełzają na niczym. Anna Lewandowska za pośrednictwem swojego bloga uspokaja – dieta idealna najzwyczajniej w świecie nie istnieje!

Zapewne niejednokrotnie zdażyło nam się natknąć w sieci na wyjątkowo dumnie brzmiący termin „dieta doskonała”. Każdy zdrowy jadłospis przedstawiany jest w możliwie jak najbardziej atrakcyjny sposób, choć nie zawsze będzie on w naszym przypadku skuteczny. Idealny model żywienia to jedynie utopijna wizja, o czym doskonale zdaje sobie sprawę Anna Lewandowska, która niedawno postanowiła podzielić się tą wiedzą ze swoimi fankami.

Popularna trenerka fitness i specjalistka od zdrowego odżywiania swój wpis skierowała przede wszystkim do osób, które pomimo długich poszukiwań wciąż mają problemy ze znalezieniem efektywnej diety. Lewandowska przekonuje, że każdy jadłospis przybiera zarówno lepsze, jak i gorsze odcienie – w zależności od potrzeb naszego organizmu. A te są przecież kwestią indywidualną. Niezależnie od tego, na jaką dietę się zdecydujemy, warto wykonać pierwszy krok w postaci wykluczenia niezdrowej żywności, a wtedy być może bardziej rygorystyczne ograniczenia wcale nie będą potrzebne!

Odpowiednia dieta według Anny Lewandowskiej musi spełniać trzy podstawowe kryteria: przynoszenie wymiernych efektów, bezpieczeństwo pod kątem zdrowotnym oraz naturalnie mieszczenie się w naszych preferencjach smakowych. Zdrowe odżywianie ma być przecież przyjemnością! Należy również zadbać o to, aby wybierane przez nas posiłki były różnorodne i bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany, błonnik oraz niezbędne witaminy i minerały.

„Odpowiedni sposób żywienia to taki, który zapewnia optymalną ilość energii z pożywienia, co pozwala utrzymać równowagę energetyczną pomiędzy kaloriami pobranymi, a kaloriami zużytymi podczas aktywności. […] W prawidłowo zbilansowanej diecie węglowodany powinny pokrywać od 45% do 75% energii (średnio 55%), tłuszcze około 20-35%, a białka 10-20%” – czytamy na blogu healthy plan by Ann.

Jaką radę kieruje Anna Lewandowska do kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowymi nawykami żywieniowymi? Zwróć uwagę na swoje zapotrzebowanie kaloryczne! Oblicza się je określając podstawową przemianę materii (PPM) i całkowitą przemianę materii (CPM). Tego rodzaju analiza pomoże ułożyć dietę w taki sposób, aby była ona zarazem skuteczna i smaczna!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny puchar na sportowe uroczystości?
Jak wybrać idealny puchar na sportowe uroczystości?
Szukasz odpowiedniego pucharu na sportowe uroczystości? Dowiedz się, jakie aspekty brać pod uwagę, aby wyboru dokonać świadomie i zgodnie z rodzajem wydarzenia.
Hot trening „Pupa bez cellulitu” (Monika Kołakowska)
Hot trening „Pupa bez cellulitu” (Monika Kołakowska)
Nierówną walkę z cellulitem da się wygrać za sprawą odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń. Regularny 30-minutowy trening „Pupa bez cellulitu” pomoże […]
Jak kupować ubrania i akcesoria sportowe?
Jak kupować ubrania i akcesoria sportowe?
Chcesz zacząć uprawiać sport, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy, jak kupować ubrania i akcesoria sportowe z głową.
Ostatnie wpisy