Polecamy
Chcesz zadbać o linię przed wakacjami? Wypróbuj prosty detoks Kourtney Kardashian!
DetoksZdrowe odżywianie

Chcesz zadbać o linię przed wakacjami? Wypróbuj prosty detoks Kourtney Kardashian!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżające się wielkimi krokami lato to doskonała motywacja, aby zadbać o własne zdrowie i linię jeszcze przed wyjazdem na zasłużony odpoczynek. Skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu może okazać się ten prosty detoks, którego stosowanie bardzo chwali sobie Kourtney Kardashian. Wystarczy, że wzbogacimy naszą dietę o raptem kilka produktów, a efekt powinien być piorunujący!

Ulubiony detoks popularnej celebrytki zakłada włączenie do codziennego jadłospisu czterech produktów. Pierwszym z nich jest kiszona kapusta, której oczyszczająca organizm moc stała się znana już na całym świecie. Wysoka zawartość błonnika w tym warzywie pomoże nam uniknąć wzdęć oraz niestrawności. Skoro mowa o błonniku, to znajdziemy go całe mnóstwo również w ciemnych liściastych warzywach, takich jak szpinak czy jarmuż, które dodatkowo wyposażą nasz organizm w utleniacze, a także prebiotyki i probiotyki. W efekcie wzmocnimy ochronę układu trawiennego oraz podkręcimy nasz metabolizm.

Kardashianka chętnie sięga również po czosnek, który pomimo nieszczególnie zachęcającego zapachu zawiera całą grupę substancji, które wykazują silne działanie bakteriobójcze oraz podnoszą odporność. Ostatnim produktem na liście jest babka płesznik, czyli niepozornie wyglądające ziarenka ułatwiające pozbywanie się z organizmu zbędnych toksyn. Zaprzyjaźnią się z nimi przede wszystkim miłośniczki kuchennych podbojów – na bazie owych ziarenek z powodzeniem można bowiem przygotować chleb lub makaron!

Dopełnieniem każdego skutecznego detoksu jest rzecz jasna regularne picie wody i nie inaczej ma się sprawa z dietą Kourtney Kardashian. Pamiętajmy więc, aby wzorem celebrytki spożywać przynajmniej 2 litry życiodajnej cieczy. Do podobnych zasad odżywiania stosuje się zresztą jej siostra – Kim Kardashian. Detoks młodszej z Kardashianek opiera się jednak głównie na koktajlach i herbatkach ziołowych.

New year, healthier you: https://poosh.com/top-foods-to-kick-start-a-detox/

Opublikowany przez Kourtney Kardashian Środa, 1 stycznia 2020

Foto wyróżniające: Photo by BG010 / Bauer-Griffin / GC Images via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wystarczy 5 minut dziennie – badania potwierdziły korzystny wpływ na zdrowie treningu tabata!
Wystarczy 5 minut dziennie – badania potwierdziły korzystny wpływ na zdrowie treningu tabata!
Wartościowy trening nie zawsze musi być czasochłonny, czego najlepszym dowodem jest coraz bardziej popularna tabata. Najnowsze badania potwierdziły, że to […]
Tulejki izolowane – niezbędne rozwiązanie dla Twoich potrzeb
Tulejki izolowane – niezbędne rozwiązanie dla Twoich potrzeb
Tulejki izolowane - ochrona i niezawodność Twoich połączeń elektrycznych. Wybierz bezpieczeństwo dla Twoich projektów.
W poszukiwaniu kreatywnych sposobów na trening. Tabata i plank podbijają Instagram!
W poszukiwaniu kreatywnych sposobów na trening. Tabata i plank podbijają Instagram!
Dostęp do aktywności fizycznej został znacząco ograniczony. Od kilku miesięcy niezmiennie zamknięte pozostają siłownie oraz kluby fitness, a niedawno dołączyły […]
Ostatnie wpisy