Polecamy
Detoks Szambala – naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, który praktykują gwiazdy
DetoksZdrowe odżywianie

Detoks Szambala – naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, który praktykują gwiazdy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcąc oczyścić swój organizm przed nadchodzącym latem, warto wypróbować detoks Szambala, który ma na celu pomóc zregenerować narządy wewnętrzne i odmłodzić organizm nawet o kilka lat!

Detoks Szambala to specjalny program, w czasie którego nasz organizm pozbywa się aż 10 razy więcej toksyn niż ma to miejsce w przypadku innych metod odchudzania. Na czym dokładnie polega detoks Szambala? Jak się do niego przygotować? Jakich efektów można się spodziewać?

Detoks Szambala – co to takiego?

Czym jest detoks Szambala? Jeżeli chodzi o znaczenie tego słowa, w tradycji buddyzmu tybetańskiego jest to mityczne królestwo. W tym przypadku chodzi jednak o kurację pomagającą w oczyszczeniu organizmu, która jest przeprowadzana pod okiem wykwalifikowanych specjalistów w czasie grupowego wyjazdu. Detoks trwa 6 dni. W jego trakcie, uczestnicy spożywają specjalnie skomponowaną przez lekarzy z Nowej Zelandii mieszankę ziół ajurwedyjskich. Mają one na celu usuwać toksyny, złogi oraz nadmiar cholesterolu z organizmu.

Podczas detoksu Szambala należy pić co najmniej 2,5 litra wody dziennie, koniecznie małymi łykami. Ma to na celu zarówno oczyścić, jak i nawodnić organizm. Po prawidłowo przeprowadzonej kuracji, narządy wewnętrzne mogą ulec odmłodzeniu nawet o około 3–4 lata. Dodatkowo, liczyć można na spadek wagi o około 5–7 kg. Turnusy oczyszczające obejmują też zajęcia z jogi, medytację, gimnastykę tybetańską oraz zajęcia wyciszające umysł. Koszt 6-dniowego turnusu oczyszczającego wraz z pobytem w luksusowym hotelu to około 3 tysiące złotych.

Dlaczego warto oczyścić organizm za pomocą detoksu Szambala?

Jeżeli nie oczyszczamy regularnie naszego organizmu, narządy wewnętrzne nie są w stanie się zregenerować, zatrzymać i odpocząć. Zamiast tego, nieustannie pracują. Głodówka kontrolowana przez specjalistów pozwala stworzyć warunki ich naturalnej regeneracji. Podczas detoksu Szambala pojawiać mogą się dolegliwości, takie jak zawroty czy bóle głowy, które są czymś zupełnie normalnym. To sprawia, że kuracja tego typu nie może być przeprowadzana samodzielnie w domowym zaciszu. Detoks jest przeprowadzany w grupie, co przyczynia się do wzrostu motywacji. Opieka wykwalifikowanych lekarzy daje natomiast poczucie bezpieczeństwa.

W jaki sposób należy się przygotować do detoksu Szambala?

O czym należy pamiętać, chcąc przeprowadzić detoks Szambala? Co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem takiej głodówki powinno się zmodyfikować nieco swój jadłospis. Dieta składać powinna się wyłącznie z warzyw oraz owoców (najlepiej, aby były one spożywane na ciepło). Poza wodą, zaleca się pić świeżo wyciskane soki, a także różnego rodzaju herbaty ziołowe.

Zakazane jest pieczywo, nabiał, mięso, sól, cukier, kawa oraz herbata. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do detoksu Szambala? Wspomniane powyżej lekkostrawne posiłki umożliwiają rozluźnienie tkanek narządów trawiennych i stopniowe kurczenie się żołądka. Znacząco ułatwiają późniejsze oczyszczanie organizmu oraz sprawiają, że uczestnik kuracji nie odczuwa głodu przez okres 6 dni.

Jakie korzyści płyną z detoksu Szambala?

Jakich efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu pełnego detoksu Szambala? Są nimi:
•  oczyszczenie organizmu ze złogów jelitowych, pasożytów oraz toksyn,
•  zrzucenie około 5–7 kilogramów,
•  poprawa samopoczucia,
•  redukcja poziomu cholesterolu,
•  ustabilizowanie poziomu cukru we krwi,
•  zredukowanie bólu stawów,
•  zmniejszenie zmęczenia i poziomu stresu,
•  spokój wewnętrzny,
•  poprawa wyglądu skóry i zmiana jej zapachu (po kuracji jest on zbliżony do niemowlęcego),
•  wyostrzenie zmysłu smaku,
•  wzrost libido,
•  poprawa gibkości ciała,
•  przywrócenie wewnętrznej równowagi oraz jasności umysłu i wzrost pewności siebie.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Lenka 31.05.2021

    Czy taki detoks jest rzeczywiście bezpieczny dla naszego organizmu? Jak na to reaguje watroba? Zołądek? Tego rodzaju głodówki wyniszczaja narzady. Moim zdaniem lepiej zdecydowac sie na zachowawcze działanie, które zreszta pozwoli utrzymać wage. W szpitalu medicover bariatra ustala program leczenia nadwagi z kazdym pacjentem indywidualnie. Dzięki czemu efekty nie sa czasowe, a utrzymuja sie do końca życia

Rekomendowane
Okulista dziecięcy – kiedy należy odwiedzić tego specjalistę?
Okulista dziecięcy – kiedy należy odwiedzić tego specjalistę?
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy udać się ze swoim dzieckiem do okulisty. Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – jak najwcześniej.
Jak wybrać ekonomiczną i efektywną stację ładowania dla twojego samochodu elektrycznego?
Jak wybrać ekonomiczną i efektywną stację ładowania dla twojego samochodu elektrycznego?
Porozmawiajmy o wyborze stacji ładowania dla samochodu elektrycznego, która będzie zarówno ekonomiczna, jak i efektywna. Odkryj kluczowe kryteria, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.
Odkwaszający detoks warzywno-owocowy Sokołowskiej – dlaczego zyskał taką popularność?
Odkwaszający detoks warzywno-owocowy Sokołowskiej – dlaczego zyskał taką popularność?
Odkwaszający detoks warzywno-owocowy Sokołowskiej to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim i skutecznym oczyszczeniu organizmu.
Ostatnie wpisy