Polecamy
Aktywność fizyczna sposobem na negatywne skutki pandemii. Dołącz do akcji #rozRUSZAMY!
Healthy lifestyle

Aktywność fizyczna sposobem na negatywne skutki pandemii. Dołącz do akcji #rozRUSZAMY!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ze względu na kolejny lockdown przygotowanie wymarzonej formy już na pierwsze tygodnie wiosny stało się nieco utrudnione, jednak czasowe zamknięcie siłowni oraz klubów fitness to nie powód, aby zaniechać albo całkowicie porzucić aktywność fizyczną. Zwłaszcza, że konsekwencje braku ruchu mogą być równie groźne, co powikłania po przebytych chorobach zakaźnych, o czym wciąż niewiele z nas zdaje sobie sprawę. Właśnie dlatego branża fitness rozpoczęła ogólnopolską akcję #rozRUSZAMY, której inicjatorem i pomysłodawcą jest firma A4® – Progres Dzięki Nauce.

#rozRUSZAMY – akcja branży fitness zaktywizuje miliony Polek!

Regularne ćwiczenia fizyczne to nie tylko sposób na smukłą, zgrabną i proporcjonalną sylwetkę, ale także jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania poważnym dolegliwościom. Wystarczy już kilkadziesiąt minut aktywności każdego dnia, aby uniknąć otyłości, cukrzycy typu 2, choroby niedokrwiennej serca, czy raka piersi. Kiedy natomiast rezygnujemy z codziennego ruchu, nasz organizm staje się znacznie bardziej podatny na wszelkie choroby – także te wpływające destrukcyjnie na psychikę. Dość powiedzieć, że podczas pandemii gwałtownie wzrosła liczba kobiet uskarżających się na zaburzenia lękowe, depresje, zaburzenia snu, przewlekły stres i wahania nastrojów.

Poziom świadomości na temat niepożądanych następstw ograniczenia czy wręcz porzucenia jakiejkolwiek aktywności fizycznej ma podnieść ogólnopolska inicjatywa branży fitness pod hasłem #rozRUSZAMY. W szczytną akcję angażuje się coraz więcej klubów fitness, firm sportowych, mediów, specjalistów i influencerów z całego kraju, ponieważ zdrowie oraz właściwa kondycja psychiczna to aspekty niezwykle istotne dla każdego z nas.

Branża fitness wie, jak odwrócić negatywny trend

Celem inicjatorów akcji #rozRUSZAMY jest zbudowanie w społeczeństwie świadomości problemu braku ruchu oraz jego negatywnych skutków zarówno dla ciała, jak i psychiki. Wszystkie podmioty zaangażowane w projekt będą inspirować i podkreślać, że ruch nie wymaga przecież wygórowanych kosztów. Nie zabraknie również elementów edukacyjnych, dzięki którym łatwiej będzie można zrozumieć podstawowe zasady zdrowego stylu życia.

Szacuje się, że gdyby udało się zredukować brak ruchu o 10-25%, to moglibyśmy ocalić 1-3 miliony osób rocznie na całym…

Opublikowany przez A4 – Progres Dzięki Nauce Poniedziałek, 22 marca 2021

Dołącz do akcji już dziś!

Aby dołączyć do akcji #rozRUSZAMY, wystarczy wejść na stronę internetową rozruszamy.pl i zarejestrować się jako uczestnik akcji – firma, specjalista / influencer lub po prostu pasjonat zdrowego stylu życia.

•  Jako firma otrzymasz dostęp do +100 wartościowych treści (wraz z grafikami/filmami) do wklejenia na swoje kanały social media i newslettera.

•  Jako specjalista / influencer możesz wspomóc akcję swoją wiedzą, udostępniając swoje treści innym oraz edukując odbiorców.

•  Jako pasjonat zdrowego stylu życia otrzymasz dostęp do wartościowych treści oraz inspirujące materiały, które wykorzystasz w swoim życiu codziennym.

Nie zwlekaj i dołącz już dzisiaj do ogólnopolskiej akcji #rozRUSZAMY wspierającej branżę fitness! Wszelkie pytania możesz kierować bezpośrednio na adres mailowy: [email protected].

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • Helka 22.04.2021

  Brawo za akcję. Super pomysł. Wiem po sobie, ze jak tylko sie zaniedbam to za chwile mam problemy chocby i z zaparciami. A tych w sumie nie ma co lekceważyć, bo w moim przypadku kilka dni zaparć, kończy sie standardowo hemoroidami. Czopki proktis to podstawa mojej domowej apteczki. Trzeba wspierac takie aktywnosci, bo brak ruchu, nawet i spaceru to poczatek listy chorób

  • Mateusz Świst 22.04.2021

   Akcja wciąż trwa! Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się rozruszać tysiące Polek i Polaków. Aktywność fizyczna to same korzyści – większa sprawność, lepsze samopoczucie i wzmocniona odporność organizmu!

 • Melka 30.05.2021

  Wszyscy po zimie i trzeciej fali jestesmy wykonczeni emocjonalnie, ale i fizycznie. Sama przechodziłam covid i przyznam ze trudno mi wrócic do normalnosci. Aktualnie mysle o badaniach takich kompleksowych, bo ewidentnie cos jest nie tak. Znalazlam w diagnostyce pakiet fit&active medium od razu z konsultacją specjalisty w cenie promo, więc zaczne od tego. Mam nadzieje, ze ta konsultacja pozwoli mi wrócic do formy, bo póki co samopoczucie i ogólne podejscie do sportu wyglada słabo z moejej strony 🙁

Rekomendowane
Wpływ stresu na rozwój chorób cywilizacyjnych i jak terapia Gestalt może pomóc w zarządzaniu skutkami dorosłości jako dziecka alkoholika
Wpływ stresu na rozwój chorób cywilizacyjnych i jak terapia Gestalt może pomóc w zarządzaniu skutkami dorosłości jako dziecka alkoholika
Dowiedz się, jak stres wpływa na choroby cywilizacyjne oraz jak zarządzać skutkami wychowania w rodzinie z problemem alkoholowym, korzystając z metody Gestalt.
Ewa Chodakowska zachwyca talią! Jakich zmian w treningach i diecie dokonała słynna trenerka?
Ewa Chodakowska zachwyca talią! Jakich zmian w treningach i diecie dokonała słynna trenerka?
Na Instagramie furorę zrobiło ostatnio zdjęcie zmieszczone przez Ewę Chodakowską, która postanowiła pochwalić się nieco zmienionym wyglądem. Na reakcje ze […]
Modny strój na jogę – poczuj pełny komfort ćwiczeń!
Modny strój na jogę – poczuj pełny komfort ćwiczeń!
Podążaj za najnowszymi trendami i wybierz idealny strój do jogi, który wpisze się w najmodniejsze stylizacje tego sezonu!
Ostatnie wpisy