Polecamy
Zasady pielęgnacji odwodnionej skóry pod oczami
Healthy lifestyle

Zasady pielęgnacji odwodnionej skóry pod oczami

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odwodniona skóra pod oczami to problem, który może pojawić się w związku z jej nieprawidłową pielęgnacją albo działaniem czynników zewnętrznych. Jak dbać o wrażliwą skórę pod oczami?

Przyczyny odwodnionej skóry pod oczami

Najważniejszą przyczyną jest tutaj przeważnie nieprawidłowy sposób pielęgnacji. Brak nawilżenia albo jej nieregularne nawilżanie sprawiają, że skóra staje się cienka, delikatna, a do tego pozbawiona gruczołów łojowych. To z kolei powoduje, że szybko ulega przesuszeniu, co ma związek z działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Częste przesuszanie się skóry przyczynia się do jej szybkiego starzenia się, więc warto stosować nawilżający naturalny krem pod oczy

Występowanie suchej skóry ma również związek z brakiem odpowiedniej ochrony przed słońcem w ciągu całego dnia i podczas opalania się. Słońce sprawia, że cienka warstwa hydrolipidowa skóry pod oczami osłabia się, a poprzez to szybko traci wodę i jest mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych, np. wiatru i mrozu. W takich przypadkach naturalny krem pod oczy również się sprawdzi.

Wraz z wiekiem zmniejsza się poziom nawilżenia skóry. Jest to związane przeważnie z fibroblastami, które wraz z upływającym czasem stają się mniej aktywne, przez co produkują coraz mniejszą ilość kwasu hialuronowego. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niezdrowy tryb życia, czyli nieprawidłowa dieta, zmęczenie, stres, problemy ze snem, a także picie zbyt małej ilości wody – wtedy szczególnie warto postawić na naturalne kremy pod oczy. 

Jak dbać o odwodnioną skórę pod oczami?

Jeśli skóra wokół oczu jest sucha, należy zadbać o dostarczanie jej odpowiednich substancji nawilżających, odżywczych oraz uzupełniających poziom lipidów. W tym celu można zastosować kosmetyki naturalne pod oczy. Bardzo ostrożnie trzeba dobierać kosmetyki do demakijażu. Z pewnością nie możesz stosować produktów z dodatkiem alkoholu, mydła oraz detergentów, gdyż mogą one pogłębiać problem suchej skóry. Poza tym raz na jakiś czas możesz zastosować maseczkę nawilżająco-odżywczą, która nawilży i odżywi skórę, ale też dostarczy jej lipidów, dzięki czemu woda nie będzie ulatniała się z powierzchni skóry. 

Istotne jest również to, aby stosować naturalne kremy pod oczy. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, więc potrzebuje lżejszej formuły oraz trochę innych składników niż krem do całej twarzy. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie kremów pod oczy niż nakładanie kremu do twarzy również pod oczy. Kremy do twarzy nie są poddawane testom okulistycznym, co ma ważne znaczenie przy kosmetykach pod oczy. Ponadto kremy do pielęgnacji twarzy mogą również obciążać skórę wokół oczu. Jeśli masz wybór, to lepszym rozwiązaniem jest nałożenie specjalnie przeznaczonego do tego kremu pod oczy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne porady, jak wybrać odpowiedni system kontroli dostępu dla twojej firmy
Praktyczne porady, jak wybrać odpowiedni system kontroli dostępu dla twojej firmy
Wybór odpowiedniego systemu kontroli dostępu dla firmy może być wyzwaniem. Dowiedz się, jakie są kluczowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę, aby podjąć dobrą decyzję.
Joga hormonalna – na czym polega?
Joga hormonalna – na czym polega?
Dowiedz się, jakie korzyści płyną z uprawiania jogi hormonalnej i sprawdź, kto w szczególności powinien zainteresować tego typu zajęciami!
Co zawiera Dieta Południowa?
Co zawiera Dieta Południowa?
Dieta Południowa to sposób żywienia dedykowany osobom zmagającym się z cukrzycą i chorobami układu krążenia. Jeśli należysz do tej grupy, koniecznie zapoznaj się z podstawami, które pozwolą Ci na zrobienie pierwszego kroku w stronę zdrowszego życia.
Ostatnie wpisy