Polecamy
Usługi z zakresu radiologii – korzyści dla placówek medycznych
Inne

Usługi z zakresu radiologii – korzyści dla placówek medycznych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Diagnostyka obrazowa znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Pozwala lekarzom postawić diagnozę i podjąć decyzję w zakresie dalszego leczenia. Tymczasem wiele placówek medycznych nie oferuje tego typu badań, głównie ze względu na brak lekarzy specjalistów – radiologów. Rozwiązaniem są usługi zewnętrznej firmy w zakresie teleradiologii. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Czym jest teleradiologia?

O radiologii oraz badaniach obrazowych słyszał każdy lekarz i praktycznie każdy pacjent. Niemniej jednak pojęcie teleradiologii nie jest już tak szeroko znane. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie https://eurodiagnostic-polska.pl/. Teleradiologia umożliwia zdalne opisywanie badań obrazowych. W praktyce oznacza to, że badania nie interpretuje lekarz pracujący w przychodni, w której je wykonano, a specjalista zatrudniony w firmie zewnętrznej. Jest to oczywiście lekarz radiolog, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu pacjent ma pewność, że badanie zostało opisane poprawnie. Dlaczego teleradiologia jest tak ważną i prężnie rozwijającą się dziedziną? Wynika to przede wszystkim z braku specjalistów z zakresu radiologii, którzy chcieliby podjąć pracę w placówce medycznej. O ile w większych miastach znalezienie lekarza nie jest dużym problemem, o tyle w małych miejscowościach nie jest to takie proste. Przychodnie nie oferują więc możliwości wykonania badania obrazowego, przez co pacjenci muszą szukać pomocy w innych, większych ośrodkach. Znacząco wydłuża to procedurę diagnostyczną, narażając pacjentów na utratę zdrowia.

Dlaczego warto skorzystać z teleradiologii?

Teleradiologia to rozwiązanie dla wszystkich przychodni i ośrodków medycznych, które dysponują odpowiednim sprzętem do wykonania badania obrazowego, ale nie zatrudniają specjalistów z zakresu radiologii. Wystarczy, że pacjent zgłosi się na badania, z którego obraz zostanie przekazany firmie zewnętrznej. Cała procedura odbywa się z uwzględnieniem przepisów o ochronie danych osobowych, zatem pliki są odpowiednio zabezpieczone. Lekarz z firmy zewnętrznej otrzymuje informację, na kiedy wynik powinien być gotowy. Niektórzy pacjenci wymagają bowiem pilnej diagnostyki, inni mogą być diagnozowani w trybie zwykłym. Teleradiologia rozwiązuje problem braku specjalistów, ale też pomaga zoptymalizować wydatki związane z zatrudnianiem lekarzy. Wyniki są wiarygodne, gdyż badanie opisywane jest przez ekspertów. Dzięki temu lekarz, który otrzymuje pełną interpretację, może zająć się doborem odpowiedniego leczenia.

Teleradiologia w praktyce 

Usługi z zakresu teleradiologii świadczone są w trybie ciągłym, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo oczekiwać na wyniki badania. Jest to istotne dla placówek, które zatrudniają radiologów, ale w przypadku urlopu czy dłuższej nieobecności muszą wstrzymać diagnostykę. Warto wtedy skorzystać z teleradiologii, dzięki której pacjenci nie muszą przesuwać diagnozy, mogąc podjąć odpowiednie leczenie. Dla wielu ważny jest każdy dzień, zwłaszcza w przypadku bardzo uciążliwych objawów. Współczesna medycyna daje wiele możliwości, z których zdecydowanie warto korzystać. Usługa teleradiologii skierowana jest przede wszystkim do przychodni, ale również szpitali czy innego rodzaju punktów medycznych. Usprawnia diagnostykę, pozwala zaoszczędzić oraz zwiększyć poziom satysfakcji pacjentów, którzy nie muszą szukać pomocy w innych, często znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania ośrodkach. Z usługi mogą skorzystać przychodnie z całej Polski, bez względu na lokalizację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jedz tłuszcze i spalaj tłuszcze, czyli podstawy diety ketogenicznej
Jedz tłuszcze i spalaj tłuszcze, czyli podstawy diety ketogenicznej
Chcesz schudnąć, ale nie możesz powstrzymać się od zjedzenia jajecznicy na boczku lub smażonej ryby? Dieta keto jest dla Ciebie idealnym wyjściem!
Jogilates – trening na piękne nogi i pośladki (Ola Żelazo)
Jogilates – trening na piękne nogi i pośladki (Ola Żelazo)
Ola Żelazo to prawdziwa mistrzyni niestandardowych form treningowych. Tym razem znana blogerka oraz youtuberka proponuje autorskie połączenie jogi z pilatesem, […]
Święta w sportowym duchu. Znajdź czas na krótki trening!
Święta w sportowym duchu. Znajdź czas na krótki trening!
Jeśli chcesz szybko spalić świąteczne kalorie, wykonaj kilka prostych ćwiczeń, które pomogą utrzymać sylwetkę w ryzach!
Ostatnie wpisy