Polecamy
Dlaczego kobiety kochają jazdę konną?
Wasze hobby

Dlaczego kobiety kochają jazdę konną?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda konna staje się coraz bardziej popularna, a szczególne zainteresowanie tą dyscypliną przejawiają kobiety. Wiele dziewcząt już od najmłodszych lat marzy o tym, by mieć własnego, nieparzystokopytnego przyjaciela, na grzbiecie którego mogłyby przemierzać bezkresne trasy i zachwycać się krajobrazami. Jakie czynniki w największym stopniu wpływają na wzrost zainteresowania hippiką u przedstawicielek płci pięknej?

Relacja, którą warto pięlęgnować

Dla prawdziwych pasjonatek jeździectwa koń jest czymś znacznie więcej, niż tylko kolejnym zwierzęcym pupilem, natomiast jazda konna stanowi swoistą ucieczkę przed codziennością, dzięki której można przygotować się do nadchodzących wyzwań. Nie sposób nie wspomnieć również o metaforycznym wydźwięku tej aktywności, wszak – podobnie jak nasze życie – cechuje ją nieprzewidywalność oraz duża dynamika.

Kobiety są zdania, że ich wzajemne relacje z koniem mają olbrzymie znaczenie i przywiązują do tego ogromną wagę. Wspólne podróże sprawiają, że zwierzę staje się niezwykle bliskie, a wszystkiemu towarzyszy szeroka gama emocji. Dodatkowo konne przejażdżki tworzą niepowtarzalną atmosferę przygody i zdecydowanie rozwijają wyobraźnię – można porównać je choćby do unoszenia się w powietrznych przestworzach czy pływania w morskich głębinach. Nie bez powodu wielu wybitnych artystów praktykowało tą uspokajającą aktywność w celu doznania inspiracji.

Z koniem lżej przez życie

Jeśli zaś chodzi o nieco bardziej przyziemne kwestie, troskliwa i kompleksowa opieka nad koniem nie jest dla kobiet przykrym obowiązkiem, lecz nie lada wyzwaniem oraz przyjemnością. Relacja z tym zwierzęciem stanowi swego rodzaju symbiozę, wobec czego obie strony korzystają na takim związku. Co więcej, potwierdzono, że hippika ma nieoceniony wpływ na motywację i pewność siebie. Kontrolowanie tak potężnego, a zarazem dostojnego stworzenia, jakim jest koń, może stanowić niesamowity zastrzyk nowych sił.

Gdy dodamy do tego wszystkiego prozdrowotny wpływ czasu spędzonego na końskim grzbiecie pośród natury, romantyczny klimat przejażdżek, a także niezaprzeczalne piękno samych koni, nikogo nie powinien dziwić fakt, iż tak wiele kobiet zakochało się w tej prestiżowej dyscyplinie. To podróż w inny świat, gdzie nie dosięgają nas problemy i trudności dnia codziennego. Z całą pewnością warto się w nią udać!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pokrzywa nie tylko do picia. Katarzyna Błażejewska-Stuhr poleca przepis na zdrową i smaczną sałatkę!
Pokrzywa nie tylko do picia. Katarzyna Błażejewska-Stuhr poleca przepis na zdrową i smaczną sałatkę!
Prozdrowotne właściwości pokrzywy są znane wszystkim miłośniczkom fit odżywiania nie od dziś. Ta roślina jeszcze bardziej zyskuje w naszych oczach, […]
Czym się kierować podczas zakupu rakiet tenisowych?
Czym się kierować podczas zakupu rakiet tenisowych?
Zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom? Dowiedz się, na jakie parametry koniecznie zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej rakiety tenisowej!
Dieta koktajlowa a aktywność fizyczna – czy każda kobieta może sobie na nią pozwolić?
Dieta koktajlowa a aktywność fizyczna – czy każda kobieta może sobie na nią pozwolić?
Efekty diety koktajlowej są niepodważalne, jednak taki sposób odżywiania nie jest korzystny dla każdego organizmu.
Ostatnie wpisy