Polecamy
Aqua zumba – taneczne szaleństwo w wodzie
Trenuj z namiZumba

Aqua zumba – taneczne szaleństwo w wodzie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyobraź sobie dyskotekę na basenie. Taneczne rytmy płynące z głośników, radosny nastrój uczestników. Brzmi wspaniale? Dorzuć do tego trenera pokazującego ruchy i masz przepis na aqua zumbę!

Co to jest aqua zumba?

Zumba narodziła się w latach 90. XX wieku. To połączenie wyjątkowo energetycznych treningów – tańca, treningu siłowego oraz cardio. Jakiś czas temu na popularności zyskała jedna z jej odmian – aqua zumba, czyli zumba na basenie.

Aqua zumba – jak wygląda trening?

Zajęcia aqua zumby odbywają się oczywiście na basenie. Prowadzący znajduje się na brzegu i pokazuje kroki uczestnikom, którzy znajdują się w płytkiej wodzie (mniej więcej do pasa). Trenujący powtarzają w wodzie ruchy w rytm muzyki lecącej z głośników. Wesoły nastrój i doskonała zabawa gwarantowana!

Czy trzeba umieć pływać, żeby trenować aqua zumbę?

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie potrafią pływać! Aby trenować aqua zumbę, nie trzeba umieć pływać. Jak już wspomnieliśmy, zajęcia odbywają się w płytkiej wodzie, więc umiejętność pływania jest zbędna podczas treningu.

Kto może trenować aqua zumbę?

W zasadzie wszyscy. Trening w wodzie zmniejsza ryzyko kontuzji, nie obciąża kręgosłupa, stawów i mięśni. Podczas treningu spalamy więcej kalorii niż podczas treningu tradycyjnej zumby (woda daje większy opór niż powietrze), a jednocześnie mniej się męczymy, gdyż woda przyjemnie chłodzi nas podczas ćwiczeń.

Aqua zumba jest zalecana wszystkim – od seniorów, przez kobiety w ciąży, aż po osoby otyłe, które dopiero rozpoczynają treningi i nie mają zbyt dobrej kondycji. Aqua zumba jest również często zalecana jako forma rehabilitacji dla osób po urazach i operacjach.

Oczywiście, jeśli masz wątpliwości czy aqua zumba jest odpowiednia dla Ciebie ze względu na Twój stan zdrowia, skonsultuj to z lekarzem.

Ile kalorii spalamy podczas treningu aqua zumby?

To, ile kalorii spalisz podczas jednego treningu aqua zumby, zależy przede wszystkim od intensywności Twoich ćwiczeń. W trakcie godzinnych zajęć aqua zumby spala się średnio 300–500 kalorii – to sporo więcej niż podczas zajęć zumby w tradycyjnej odsłonie!

Jakie są zalety aqua zumby?

Aqua zumba wpływa pozytywnie na organizm i daje bardzo dobre efekty. Warto ją ćwiczyć regularnie i nie obijać się podczas treningów, a wtedy:
•  znacząco poprawi się Twoja kondycja,
•  wysmuklisz sylwetkę i zmniejszy się Twój cellulit,
•  z treningu wrócisz zrelaksowana, gdyż ćwiczenia w wodzie działają podobnie jak masaż,
•  będziesz mieć więcej energii i poprawi się Twoje samopoczucie,
•  bóle kręgosłupa i stawów znacząco zmniejszą się lub nawet znikną.

Jakie partie ciała wzmacnia się podczas aqua zumby?

Aqua zumba pomaga wysmuklić i wzmocnić całe ciało. Z pewnością efekty regularnych ćwiczeń zobaczysz na udach, brzuchu, ramionach i pośladkach. Brzmi obiecująco, prawda?

Jak wygląda trening aqua zumby?

Zajęcia aqua zumby trwają zwykle godzinę. Ćwiczenia wykonywane podczas treningu nie są skomplikowane i wymagające. Wszystkie są wykonywane w miejscu, trenujący stoi zanurzony do pasa w wodzie.

Kroki to najróżniejsze kombinacje skoków, szybkiego biegu, biegu z unoszeniem kolan, przeskoków, poruszania ramionami pod wodą, wykopów czy kręcenia biodrami w rytm muzyki. To wszystko sprawia, że trening aqua zumby kojarzy się uczestnikom nie tyle z wysiłkiem, co z doskonałą zabawą.

Foto wyróżniające: Ben Hasty / MediaNews Group / Reading Eagle via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekspresowy trening brzucha i ramion z Paulą Piotrzkowską (Trening Fitness)
Ekspresowy trening brzucha i ramion z Paulą Piotrzkowską (Trening Fitness)
Treningowe splity to doskonała alternatywa dla tych z nas, które chcą maksymalnie wykorzystać każdą chwilę w ciągu dnia. Wystarczy bowiem […]
Dlaczego kobiety kochają jazdę konną?
Dlaczego kobiety kochają jazdę konną?
Jazda konna staje się coraz bardziej popularna, a szczególne zainteresowanie tą dyscypliną przejawiają kobiety. Wiele dziewcząt już od najmłodszych lat […]
Ile środków przeznaczyć na pozycjonowanie sklepu sportowego?
Ile środków przeznaczyć na pozycjonowanie sklepu sportowego?
Prowadzisz sklep internetowy o tematyce sportowej? Dowiedz się dlaczego i ile warto zainwestować w profesjonalne pozycjonowanie!
Ostatnie wpisy