Polecamy
Kobieca masturbacja – sposób na odkrywanie swojej seksualności
Inne

Kobieca masturbacja – sposób na odkrywanie swojej seksualności

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz rzadziej masturbacja bywa tematem tabu. Warto odkrywać informacje na ten temat, by wiedzieć, w jaki sposób można ją urozmaicić, nie wstydzić się tego i nie mieć poczucia winy. Większość z nas to robi. Jeśli ten rodzaj pieszczot nie jest niezdrowym uzależnieniem, nie prowadzi do obsesji, może być wspaniałym sposobem na poznanie własnego ciała, rozładowanie napięcia i pozbycie się stresu.

Dlaczego warto się masturbować?

Pieszczenie własnego ciała niezaprzeczalnie jest przyjemne i ma na celu poprawę samopoczucia. To forma odprężenia. Osoby, które narażone są na długotrwałe działanie stresu, mogą odczuwać objawy psychiczne w formie nerwowości, przygnębienia, apatii, rozdrażnienia, osłabia się ich zdrowie. Uwalniająca się w czasie pieszczot dopamina wzmaga uczucie szczęścia, zmniejsza poziom kortyzolu we krwi, który jest hormonem stresu. Osiągnięcie spełnienia przez masturbację wyzwala również hormony, które pomagają zapaść w błogi sen.

Masturbacja pozwala poznać i zrozumieć swoje reakcje, oczekiwania i dozować bodźce, tak by uczyć się odbierać przyjemność, co jest przydatne również podczas zabaw w duecie. Dzięki świadomości własnych potrzeb można efektywniej pokierować partnerem i zasugerować, jakie czynności się lubi i w jaki sposób chce się być pieszczoną. Podczas erotycznych zabaw warto wspomagać się rozmaitymi masażerami i wibratorami, które dostępne są w serwisie erotino.pl/33-wibratory.

Jak się zaspokajać? Techniki i pomysły na urozmaicenie pieszczot

Samodzielnie, w duecie, oglądając erotyczny film, lub fantazjując – okoliczności do masturbacji jest wiele. Można się pieścić palcami, drażniąc łechtaczkę, pocierać ją, dozować przyjemności, przerywać przed punktem kulminacyjnym, opóźniać orgazm. Ciekawym pomysłem na stymulację jest też wykorzystanie ciśnienia wody pod prysznicem. Dobrym urozmaiceniem zabaw jest też sięgnięcie po gadżety erotyczne, jak np. dildo z przyssawką, które można przyczepić w dowolnym miejscu, by móc pozwolić sobie na intensywne doznania w rozmaitych pozycjach. Godną sprawdzenia propozycją są modele z rotacją, które pomagają pieścić punkt G i osiągać silne orgazmy pochwowe.

Gdzie kupować przyrządy erotyczne?

Chcąc urozmaicić intymne pieszczoty, warto kupić akcesoria erotyczne, dzięki którym można doświadczać nowych doznań. Dobrym sposobem na to, by nabyć tego typu przedmioty, jest skorzystanie z seks-shopu online. Zakupy w salonie internetowym są dyskretne, pozwalają zachować anonimowość. Dzięki temu nie wstydzimy się sięgać po przedmioty, które nas interesują. Kolejną ważną kwestią jest dużo szerszy wybór asortymentu niż w ofercie sklepów stacjonarnych. Poza gadżetami dla kobiet jak m.in. bezdotykowe masażery  do stymulacji łechtaczki, jajka wibrujące, kulki gejszy czy magiczne różdżki na stronie Erotino, można też zamówić np. masturbatory dla panów https://www.erotino.pl/47-masturbatory . Tego typu salon oferuje wyłącznie towar od sprawdzonych, renomowanych marek.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odzież treningowa – jaka najlepsza?
Odzież treningowa – jaka najlepsza?
Wybór odpowiedniej odzieży treningowej to klucz do sukcesu w treningach - odkryj, jakie modele, materiały i funkcje warto brać pod uwagę.
Zalety zbilansowanej diety
Zalety zbilansowanej diety
Zbilansowana dieta bezpośrednio wpływa na dobre samopoczucie oraz stan zdrowia. Poznaj więc, jakie jeszcze korzyści płyną z jej stosowania oraz dowiedz się, jak dokładnie powinna ona wyglądać.
Jak ochronić swoje przedsiębiorstwo poprzez efektywne zarządzanie ryzykiem?
Jak ochronić swoje przedsiębiorstwo poprzez efektywne zarządzanie ryzykiem?
Poznaj skuteczne metody zarządzania ryzykiem w biznesie, które pomogą zmniejszyć ewentualne straty i zwiększyć bezpieczeństwo Twojego przedsiębiorstwa.
Ostatnie wpisy