Polecamy
Aerial silk – powietrzne ewolucje w kobiecym wydaniu
Wasze hobby

Aerial silk – powietrzne ewolucje w kobiecym wydaniu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aerial silk to aktywność, która w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością. Mianem tym określa się akrobatyczny taniec wykonywany w powietrzu przy pomocy specjalnych szarf zawieszonych na wysokości około 12-16 metrów. Na czym polegają tego typu zajęcia?

Aerial silk – co to takiego?

Aerial silk to forma aktywności, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tańca, akrobatyki oraz gimnastyki. Zajęcia tego typu polegają na wiązaniu korpusu, rąk i nóg przy pomocy specjalnych szarf. Pozwala to na wykonywanie w powietrzu niezwykle widowiskowych akrobacji, takich jak chociażby szpagaty.

Jaka jest historia aerial silk? Jego twórcą jest Andre Simard – akrobata, który pod koniec lat osiemdziesiątych dołączył do grupy Cirque de Soleil i rozpoczął wprowadzanie do pokazów cyrkowych różnego rodzaju spektakularnych akrobacji. Szarfy zadebiutowały tam w 1995 roku.

Zalety i wady aerial silk

Dlaczego warto spróbować swoich sił w aerial silk? Aktywność tego typu pomaga wzmocnić mięśnie oraz poprawić zręczność, gibkość i świadomość ciała. To także sprawdzony sposób na intensywne rozciągnięcie i poprawę kondycji psychofizycznej. Osoby początkujące podczas jednej godziny zajęć aerial silk mogą spalić od 300 do 500 kalorii. W przypadku zaawansowanych jest to nawet 700 kalorii.

A jakie są wady aerial silk? Na początku należy się liczyć z tym, że treningi będą bolesne. Związane jest to ze stosowaniem mocnych wiązań. Sprawiają one, że z kończyn odpływa krew, czego konsekwencją jest ich ból i drętwienie. Równie często do czynienia mamy tutaj z siniakami, otarciami, odciskami oraz odparzeniami. Do głównych przeciwwskazań do ćwiczenia aerial silk zaliczają się: wady postawy, urazy kręgosłupa, padaczka, nadciśnienie oraz ciąża.

Niezbędne wyposażenie do aerial silk

Jak należy ubrać się na zajęcia aerial silk? Idealny strój na trening tego typu to długie legginsy i koszulka lub body z długim rękawem. Ubrania powinny być na tyle elastyczne, aby nie ograniczały ruchów. Aerial silk ćwiczy się bez skarpetek, co ułatwia wyczucie szarfy.

Osoby, które chcą ćwiczyć aerial silk w domowym zaciszu, zaopatrzyć powinny się w specjalną, wertykalną szarfę. Jej długość jest najczęściej dobierana do danego pomieszczenia. Najlepiej, by wynosiła ona dwukrotność jego wysokości z jednym metrem dodatkowego zapasu. Dzięki temu możliwe będzie w pełni swobodne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. Optymalna szerokość takiej chusty to co najmniej 170 centymetrów. Wybierając ją, szczególną uwagę zwrócić powinno się na materiał, z którego została wykonana. Związane jest to z tym, że podczas takiego treningu ciało opiera się sile grawitacji i pokonuje bardzo duże obciążenia.

Niemniej istotną kwestią jest odpowiednie przymocowanie szarfy do sufitu. Osoby początkujące powinny zdecydować się na zakup nieco szerszej chusty, która pozwoli przeciwstawić się własnemu ciężarowi i stworzyć stabilne pętle dookoła kończyn. Efekt – równomierny rozkład sił oraz brak problemów z uwieraniem czy ograniczeniem ruchów. Asekuracja oraz właściwe ułożenie ciała odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku opadów oraz ćwiczeń wykonywanych w pozycji odwróconej. Szeroka chusta to również dobre rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie czują się pewnie na wysokościach. Pozwoli ona na pewny chwyt i szybkie złapanie równowagi w czasie wykonywania nowych ćwiczeń.

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening cardio FULL BODY – spalanie i ujędrnianie (Codziennie Fit)
Trening cardio FULL BODY – spalanie i ujędrnianie (Codziennie Fit)
Najlepszy trening to taki, który pozwala nie tylko w krótkim czasie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale przy okazji ujędrnia […]
Co to jest i jak działa Google Adwords?
Co to jest i jak działa Google Adwords?
Google Ads (dawniej Google Adwords) to płatna forma reklamy, dzięki której dotrzemy do nowych klientów. Sprawdź, jakie możliwości oferuje ten system.
Jak skuteczne substancje aktywne w dermokosmetykach wpływają na pielęgnację różnych rodzajów cery?
Jak skuteczne substancje aktywne w dermokosmetykach wpływają na pielęgnację różnych rodzajów cery?
Dowiedz się, jak aktywne składniki w dermokosmetykach skutecznie pielęgnują różne rodzaje skóry, poprawiają jej wygląd i zdrowie.
Tagi
Ostatnie wpisy