Polecamy
Aerial silk – powietrzne ewolucje w kobiecym wydaniu
Wasze hobby

Aerial silk – powietrzne ewolucje w kobiecym wydaniu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aerial silk to aktywność, która w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością. Mianem tym określa się akrobatyczny taniec wykonywany w powietrzu przy pomocy specjalnych szarf zawieszonych na wysokości około 12-16 metrów. Na czym polegają tego typu zajęcia?

Aerial silk – co to takiego?

Aerial silk to forma aktywności, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tańca, akrobatyki oraz gimnastyki. Zajęcia tego typu polegają na wiązaniu korpusu, rąk i nóg przy pomocy specjalnych szarf. Pozwala to na wykonywanie w powietrzu niezwykle widowiskowych akrobacji, takich jak chociażby szpagaty.

Jaka jest historia aerial silk? Jego twórcą jest Andre Simard – akrobata, który pod koniec lat osiemdziesiątych dołączył do grupy Cirque de Soleil i rozpoczął wprowadzanie do pokazów cyrkowych różnego rodzaju spektakularnych akrobacji. Szarfy zadebiutowały tam w 1995 roku.

Zalety i wady aerial silk

Dlaczego warto spróbować swoich sił w aerial silk? Aktywność tego typu pomaga wzmocnić mięśnie oraz poprawić zręczność, gibkość i świadomość ciała. To także sprawdzony sposób na intensywne rozciągnięcie i poprawę kondycji psychofizycznej. Osoby początkujące podczas jednej godziny zajęć aerial silk mogą spalić od 300 do 500 kalorii. W przypadku zaawansowanych jest to nawet 700 kalorii.

A jakie są wady aerial silk? Na początku należy się liczyć z tym, że treningi będą bolesne. Związane jest to ze stosowaniem mocnych wiązań. Sprawiają one, że z kończyn odpływa krew, czego konsekwencją jest ich ból i drętwienie. Równie często do czynienia mamy tutaj z siniakami, otarciami, odciskami oraz odparzeniami. Do głównych przeciwwskazań do ćwiczenia aerial silk zaliczają się: wady postawy, urazy kręgosłupa, padaczka, nadciśnienie oraz ciąża.

Niezbędne wyposażenie do aerial silk

Jak należy ubrać się na zajęcia aerial silk? Idealny strój na trening tego typu to długie legginsy i koszulka lub body z długim rękawem. Ubrania powinny być na tyle elastyczne, aby nie ograniczały ruchów. Aerial silk ćwiczy się bez skarpetek, co ułatwia wyczucie szarfy.

Osoby, które chcą ćwiczyć aerial silk w domowym zaciszu, zaopatrzyć powinny się w specjalną, wertykalną szarfę. Jej długość jest najczęściej dobierana do danego pomieszczenia. Najlepiej, by wynosiła ona dwukrotność jego wysokości z jednym metrem dodatkowego zapasu. Dzięki temu możliwe będzie w pełni swobodne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. Optymalna szerokość takiej chusty to co najmniej 170 centymetrów. Wybierając ją, szczególną uwagę zwrócić powinno się na materiał, z którego została wykonana. Związane jest to z tym, że podczas takiego treningu ciało opiera się sile grawitacji i pokonuje bardzo duże obciążenia.

Niemniej istotną kwestią jest odpowiednie przymocowanie szarfy do sufitu. Osoby początkujące powinny zdecydować się na zakup nieco szerszej chusty, która pozwoli przeciwstawić się własnemu ciężarowi i stworzyć stabilne pętle dookoła kończyn. Efekt – równomierny rozkład sił oraz brak problemów z uwieraniem czy ograniczeniem ruchów. Asekuracja oraz właściwe ułożenie ciała odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku opadów oraz ćwiczeń wykonywanych w pozycji odwróconej. Szeroka chusta to również dobre rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie czują się pewnie na wysokościach. Pozwoli ona na pewny chwyt i szybkie złapanie równowagi w czasie wykonywania nowych ćwiczeń.

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszy serwis naprawczy dla twojego urządzenia Apple? Przegląd usług i porady
Jak wybrać najlepszy serwis naprawczy dla twojego urządzenia Apple? Przegląd usług i porady
Poradnik na temat wyboru optymalnej usługi naprawy Apple, z recenzjami i sugestiami, aby pomóc Ci znaleźć perfekcyjny dla ciebie serwis.
Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?
Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?
Jeszcze jakiś czas temu noszenie okularów było przykrą koniecznością, uznawaną za coś nieatrakcyjnego. Jednak w dzisiejszych czasach to modne akcesorium, na które decydują się także osoby bez wad wzroku.
Jak personalizowane materiały biurowe mogą zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki?
Jak personalizowane materiały biurowe mogą zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki?
Odkryj skuteczne sposoby na wzmocnienie wizerunku Twojej firmy za pomocą spersonalizowanych artykułów biurowych. Dowiedz się, jak odpowiednio wykorzystać różnorodne materiały do zwiększenia rozpoznawalności marki.
Tagi
Ostatnie wpisy