Polecamy
Autocasco w pakiecie z OC czy osobno? Co wybrać
Healthy lifestyleWasze hobby

Autocasco w pakiecie z OC czy osobno? Co wybrać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spośród wszystkich dostępnych w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych właśnie autocasco gwarantuje najszerszą ochronę, ale jest też najdroższe. Decydując się na jego zakup, możesz nabyć je zarówno w pakiecie razem z OC, jak i osobno, jako odrębną, pojedynczą polisę. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Od czego uzależnić wybór jednej z tych dwóch opcji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Pakiet OC i AC – korzystny dla oszczędnych

Większość działających w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych ma swojej ofercie zarówno obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jak i dobrowolne autocasco, co pozwala na zakup tych dwóch polis za jednym razem, w ramach pakietu. Najoczywistszą korzyścią z takiego rozwiązania jest oszczędność czasu – zamiast przeglądać różne oferty wielu firm wykupujesz oba ubezpieczenia w tym samym towarzystwie. To znacznie prostsze niż nabywanie polis pojedynczo.

Kolejna zaleta pakietu ubezpieczeniowego łączącego OC i AC to oszczędność pieniędzy. Decydując się na wykupienie obu polis w jednej firmie, możesz liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe, a to oznacza, że sumarycznie zapłacisz mniej niż w przypadku ubezpieczeń nabywanych w dwóch różnych firmach. Tego rodzaju upusty są zresztą standardem w wielu innych branżach, a nie tylko w ubezpieczeniowej. Np. operatorzy komórkowi proponują swoim klientom niższe ceny przy skorzystaniu z dwóch lub większej liczby usług jednocześnie.

Oszczędność czasu i pieniędzy to niewątpliwe zalety pakietu obejmującego OC i AC, jednak trzeba pamiętać o ograniczeniach z nim związanych. Dotyczą one autocasco, ponieważ może się zdarzyć tak, że mimo atrakcyjnej ceny warunki AC oferowanego w ramach pakietu nie spełnią Twoich wymagań. Z kolei inne towarzystwo, w którym autocasco jest dopasowane do Twoich potrzeb, może proponować horrendalnie drogie, zupełnie nieopłacalne OC. Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić OC i AC w pakiecie, czy osobno, najlepsze, indywidualnie spersonalizowane oferty znajdziesz i porównasz w serwisie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Autocasco osobno – optymalne dla wymagających

O ile autocasco w pakiecie z OC jest optymalnym wyborem dla osób, którym zależy przede wszystkim na niskiej cenie, a nie są zainteresowane szczegółowymi warunkami AC, o tyle kupowanie polis osobno będzie lepszym wyborem dla wymagających kierowców. Decydując się na takie rozwiązanie, dobierasz ofertę autocasco ściśle pod kątem swoich potrzeb, ponieważ nie ogranicza Cię cena. Poszukujesz ubezpieczenia dopasowanego do Twoich indywidualnych wymagań, a nie najtańszego pakietu zawierając OC i AC w dowolnej konfiguracji.

Osobne kupno obu polis w różnych firmach daje Ci nieograniczone pole manewru. Możesz porównywać i wybierać różne oferty autocasco i OC – dzięki temu znajdujesz najtańsze ubezpieczenie od odpowiedzialności i najlepsze AC, obejmujące wszystkie ryzyka, które hipotetycznie mogą Ci się przydarzyć. Takiej swobody nie daje Ci pakiet, ponieważ jest mało prawdopodobne, że w jego ramach znajdziesz jednocześnie zarówno najtańsze OC, jak i AC dostosowane konkretnie do Twoich oczekiwań.

Z uwagi na powyższe uwarunkowania wybór OC i AC osobno polecamy przede wszystkim wymagającym kierowcom, którym zależy na ochronie ściśle dostosowanej do ich potrzeb. Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się, czy istnieje możliwość dokupienia autocasco w firmie, w której masz OC, zapoznaj się z artykułem dostępnym pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/czy-mozna-dokupic-ac-do-oc/.

Zdj. główne: Arisa Chattasa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co należy wiedzieć przed pierwszymi zajęciami z zumby?
Co należy wiedzieć przed pierwszymi zajęciami z zumby?
Przed pierwszymi zajęciami z zumby warto wiedzieć, jak się przygotować i czego się spodziewać. Oto kilka istotnych wskazówek dla początkujących.
Dlaczego warto rozpatrzyć zakup laptopa poleasingowego zamiast nowego?
Dlaczego warto rozpatrzyć zakup laptopa poleasingowego zamiast nowego?
Laptopy poleasingowe są to używane laptopy, które wcześniej były wykorzystywane przez firmy lub instytucje.
Jak naturalne składniki w mydle oliwnym wpływają na zdrowie i wygląd skóry?
Jak naturalne składniki w mydle oliwnym wpływają na zdrowie i wygląd skóry?
Dowiedz się, jak naturalne składniki w mydle oliwnym wpływają na zdrowie Twojej skóry. Przekonaj się, jak codzienne korzystanie z tego produktu może poprawić jej wygląd.
Ostatnie wpisy