Polecamy
Moda na sztukę użytkową we własnym domu.
Inne

Moda na sztukę użytkową we własnym domu.

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Od jakiegoś czasu nastąpił zdecydowany zwrot w kierunku docenienia rękodzieła. Przełożyło się to na wzrost zainteresowania przedmiotami ręcznie zdobionymi. Sztuka użytkowa weszła do codziennego życia, wypełniając domy i mieszkania estetycznie ozdobionymi przedmiotami. Ludzie chętnie otaczają się drobiazgami, które dają im poczucie czegoś lepszego i przyjemniejszego niż powszedniość. Co ciekawe, z ochotą sięgają po akcesoria i materiały, dzięki którym mogą samodzielnie wykonywać arcydzieło artystyczne. Dla wielu jest to forma relaksu, a przy okazji możliwość realizowania się twórczo. Więcej o sztuce ręcznego dekorowania przedmiotów techniką scrapbooking i decoupage znajdziecie na stronie https://zielonekoty.pl/

Scrapbooking – stwórz swój własny album

Sztuka ręcznego tworzenia oraz zdobienia albumów ze zdjęciami jest wspaniałym sposobem na wyjątkową, rodzinną pamiątkę. Fotografie umieszczone są w niepowtarzalnej oprawie, zależnej jedynie od kreatywności twórcy albumu. Metodą scrapbookingu można również wykonać i udekorować kartki świąteczne i zaproszenia. Do wytwarzania albumów techniką scrapbookingu potrzebne jest kilka przedmiotów. Przede wszystkim, najważniejsze są ostre nożyczki. Mogą być różnej wielkości. Ważne jest, żeby umożliwiały one swobodne wycinanie nawet najdrobniejszych elementów. Do zdobienia tą techniką niezbędne są również papiery ozdobne, dodatki kreatywne, tusze i specjalne stemple. Możesz użyć też specjalnych naklejek do scrapbookingu. Od Twojej kreatywności zależy, jak połączysz te elementy i stworzysz coś interesującego. Przekonaj się, że samodzielnie wymyślony, skomponowany i wykonany album na zdjęcia jest wspaniałą pamiątką lub prezentem dla najbliższych. 

Decoupage – ozdób przedmioty codziennego użytku

Przekonaj się, jak elegancko wygląda kawa lub herbata podana na, przepięknie zdobionej techniką decoupage, tacy. Drewniany młynek do kawy lub pudełeczko na biżuterię staną się całkowicie wyjątkowe, gdy na ich powierzchni pojawią się zaprojektowane przez Ciebie wzory. Technikę decoupage oznacza dekorowanie przedmiotów motywami wyciętymi z papieru. Wyjątkowość takich zdobień polega na końcowym efekcie. Ostatecznie, przypomina on wzory namalowane na powierzchni. Ta technika ozdabiania pochodzi ze starożytnych Chin i – chociaż upłynęło tak wiele czasu – to zdobywa ona coraz więcej miłośników. Inspiracją są często motywy roślinne i zwierzęce, a ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia tworzącego.  Do stworzenia własnej kompozycji decoupage potrzebujesz przedmiotu do ozdabiania oraz ozdób. Użyj serwetek z motywami, farb, pędzli, a także szablonów i stempli.

Fot.: Elena Mozhvilo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zarządzanie odpadami medycznymi i farmaceutycznymi: kluczowe strategie i praktyki
Zarządzanie odpadami medycznymi i farmaceutycznymi: kluczowe strategie i praktyki
Zapraszamy do lektury artykułu o zarządzaniu odpadami medycznymi i farmaceutycznymi. Poznaj kluczowe strategie i praktyki, które pomogą Ci czerpać korzyści z rosnącego rynku zarządzania odpadami medycznymi i farmaceutycznymi.
10 najczęstszych wymówek od treningu – nie daj się złapać w pułapkę!
10 najczęstszych wymówek od treningu – nie daj się złapać w pułapkę!
Pokonaj głupie wytłumaczenia i znajdź w sobie motywacje do ćwiczeń!
Jak opanować sztukę bachaty: praktyczne porady dla początkujących
Jak opanować sztukę bachaty: praktyczne porady dla początkujących
Rozpocznij swoją przygodę z bachatą od naszego przewodnika. Dowiedz się, jak prawidłowo zrozumieć i nauczyć się tego egzotycznego tańca, odkrywając praktyczne wskazówki i strategie dla początkujących.
Ostatnie wpisy