Polecamy
Rodzaje zumby – jaka sprawdzi się dla Ciebie?
Trenuj z namiZumba

Rodzaje zumby – jaka sprawdzi się dla Ciebie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dynamiczny taniec w rytm energetycznej muzyki od lat podbija serca zawodniczek na całym świecie. Kilka rodzajów tego treningu pozwala na dobór zajęć idealnie do swoich preferencji! 

Klasyczna zumba 

Podstawowy wariant zumby został opracowany przez Alberta Pereza. Trening taneczny, realizowany głównie do muzyki latynoamerykańskiej, pozwala poprawić wydolność oddechową, przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i poprawić ogólną kondycję organizmu.

Zajęcia klasycznej zumby to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób początkujących – nie tylko z tą dyscypliną, ale ogólnie z systematycznym wysiłkiem fizycznym. Poziom zaawansowania zajęć zumby można dopasować nie tylko do umiejętności i doświadczenia, ale także wieku czy indywidualnych potrzeb każdego zawodnika, szczególnym przypadkiem są zajęcia zumby dla kobiet w ciąży. 

Sentao 

Zajęcia korzystające z tej odmiany zumby pozwalają na realizację choreografii oraz ćwiczeń z krzesłem. Taniec z przyrządem wymaga nieco więcej uwagi oraz skupienia, jednak może być dużym urozmaiceniem dla tradycyjnego treningu. Dzięki użyciu krzeseł do pracy włączone zostaje więcej partii mięśniowych, które wzmacniają się poprzez intensywny wysiłek fizyczny. Kluczem do osiągnięcia widocznych efektów podczas ćwiczeń z krzesłem jest precyzyjne napinanie mięśni w konkretnych pozycjach.

Zumba toning 

Kolejną wariacją na temat zumby jest tonowanie, czyli ćwiczenia wykonywane z dodatkowym obciążeniem w postaci hantli. Wagę i rozmiar sprzętu można dobrać indywidualnie do możliwości i potrzeb każdego zawodnika. Głównym założeniem tonowania w zumbie jest zwiększenie pracy konkretnych partii mięśni. Dzięki hantlom mięśnie nabierają więcej siły, zmieniają swój kształt i zwiększają objętość. Jednymi z największych i najbardziej pożądanych efektów zumba toning są modelowanie i ujędrnianie sylwetki zawodnika. 

Aqua zumba 

Osoby zainteresowane realizacją treningu w nietypowych okolicznościach mogą skorzystać z zumby w wodzie. Moda na ćwiczenia fitness w basenie zwiększyła się na przestrzeni ostatnich lat, a wśród najpopularniejszych treningów znalazła się także zumba. Zajęcia wodnej zumby opierają się przede wszystkim na poruszaniu się w jednym miejscu, angażują do pracy wszystkie partie mięśniowe ciała.

Aqua zumba wzmacnia całe ciało równomiernie, poprawia koordynację ruchową, zwiększa wydolność oddechową organizmu, pomaga w osiągnięciu poprawnego ułożenia kręgosłupa i znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Woda jest naturalną podporą dla stawów i kręgosłupa, dlatego może znacznie pomóc osobom, które na co dzień zmagają się z bólem pleców czy stawów. Wodna zumba to nie tylko świetne rozwiązanie dla miłośników wody, ale także propozycja dla seniorów czy osób zmagających się z bolesnymi kontuzjami.

Zdj. główne: Yan Berthemy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobrać kondensatory do swojego projektu elektronicznego?
Jak prawidłowo dobrać kondensatory do swojego projektu elektronicznego?
Przekonaj się, jak perfekcyjnie dobrana kondensacja może usprawnić działanie Twojego projektu elektronicznego. Poznaj kluczowe czynniki, które wpływają na wybór odpowiednich kondensatorów.
Superfoods w diecie aktywnej kobiety – zadbaj o formę i zdrową energię!
Superfoods w diecie aktywnej kobiety – zadbaj o formę i zdrową energię!
Nie tylko płatki owsiane, warzywa, bakalie, orzechy czy chude mięso wspomagają dietę aktywnej kobiety. Oto produkty, których nie może zabraknąć w Twoim zdrowym jadłospisie!
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Jak utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji? Dzięki profilaktyce! Warto rozpocząć dbanie o siebie już od dziś, ponieważ im później, tym więcej negatywnych konsekwencji dla ciała i sfery ducha.
Ostatnie wpisy