Polecamy
Bielizna termiczna dla kobiet – zimowy must have
Odzież sportowaSportowa moda

Bielizna termiczna dla kobiet – zimowy must have

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak sprawić, by aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w sezonie zimowym była w pełni komfortowa i bezpieczna? Z pomocą przychodzi bielizna termiczna dla kobiet! Czym charakteryzuje się tego typu bielizna? Jakiego rodzaju materiały są wykorzystywane do jej produkcji?

Zasada działania bielizny termoaktywnej

Co warto wiedzieć na temat bielizny termoaktywnej? W czasie aktywności fizycznej materiał, który styka się z powierzchnią skóry, odbiera wilgoć, a następnie transportuje ją na zewnątrz. Składająca się z dwóch warstw dzianina, która tworzy bieliznę termoaktywną składa się z mikrowłókien, w których dochodzi do zjawisk kapilarnych. Wysokiej jakości produkty tego typu wyposażone są w dodatkowe strefy wentylacyjne znajdujące się w miejscach charakteryzujących się wzmożoną potliwością oraz emisją ciepła.

Bielizna klasyczna a termiczna – co je różni?

Jakie są różnice pomiędzy bielizną noszoną przez nas na co dzień, a jej wersją termiczną? Tym, co wyróżnia bieliznę termiczną, jest właściwa cyrkulacja powietrza w miejscach charakteryzujących się wzmożoną potliwością. Innowacyjne technologie wykorzystywane do produkcji tego typu wyrobów sprawiają, że są one bakteriostatyczne. Oznacza to, że skutecznie hamują proces namnażania się bakterii.

Bielizna termiczna stwarza specyficzny klimat dla skóry wrażliwej. Co więcej, wykazuje ona właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Tym, co charakteryzuje taką bieliznę, jest także utrzymywanie ciepła i transport wilgoci na zewnątrz. Skutkiem odprowadzania potu jest utrzymanie suchości skóry i niwelowanie procesu wychładzania organizmu. Wszystko to sprawia, że bielizna termiczna znakomicie sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju zimowych aktywności, takich jak jazda na nartach czy snowboardzie.

Przędze funkcyjne wykorzystywane do produkcji bielizny termicznej

Najwyższej jakości bielizna termiczna produkowana jest z różnego rodzaju przędz funkcyjnych, które są w odpowiedni sposób ze sobą łączone. Przykładem jest MIYABI pod postacią mikrowłókien charakteryzujących się lekkością, bakteriostatycznością, podwójnym utrzymywaniem ciepła i właściwościami szybkoschnącymi. Warto wspomnieć tutaj także o chłodzącej przędzy NILIT Breeze, która skutecznie wspiera proces oddawania nadmiaru ciepła, redukując temperaturę ciała nawet o 1 stopień Celsjusza. Dodatkowo nadaje ona bieliźnie elastyczności i wręcz idealnie dopasowuje się do kobiecej sylwetki.

Kolejna propozycja to wyroby, do których produkcji została wykorzystana przędza Prolen Siltex. Jej cechą charakterystyczną jest obecność jonów srebra, które sprawiają, że wykazuje ona właściwości antybakteryjne i niezwykle skutecznie hamuje rozwój bakterii, grzybów i pleśni. Noszenie tego typu bielizny podczas aktywności fizycznej pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. To także gwarancja idealnej świeżości przez długi czas, a co za tym idzie – wysokiego poziomu komfortu.

Nie sposób nie wspomnieć również o przędzy Schoeller Polycolon pod postacią hydrofobowych włókien transportujących pot oraz wilgoć na zewnątrz, co w pozytywny sposób wpływa na czas schnięcia materiału. Do produkcji bielizny termicznej dla kobiet wykorzystuje się również przędzę funkcyjną Thermo Cool, która chroni zarówno przed wyziębieniem, jak i przegrzaniem organizmu.

Bielizna termiczna dla kobiet – do czego służy?

Jak już zostało wspomniane, damska bielizna termiczna doskonale sprawdza się podczas zimowych aktywności na świeżym powietrzu. Znajdzie ona zastosowanie zarówno podczas jazdy na nartach czy snowboardzie, jak i podczas biegania czy trekkingu. Najwyższej jakości produkty tego typu znajdują zastosowanie nawet w przypadku temperatur sięgających -30 stopni Celsjusza, zapewniając odpowiednią ochronę termiczną.

W Krakowie od rana pada śnieg ❄️❄️☃️. Zima zbliża się do nas wielkimi krokami 😉.

O tej porze roku warto zainwestować w…

Opublikowany przez Skazana Na Fitness Niedziela, 19 listopada 2017

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak technologia pomaga w zarządzaniu sprzedażą? Praktyczne zastosowanie urządzeń do odczytu danych
Jak technologia pomaga w zarządzaniu sprzedażą? Praktyczne zastosowanie urządzeń do odczytu danych
Poznaj praktyczne zastosowanie urządzeń do odczytu danych w zarządzaniu sprzedażą. Dowiedz się, jak technologia kształtuje i ułatwia ten proces, zwiększając efektywność i wydajność.
Padnij-powstań i zwalcz tłuszcz! Ile kalorii można spalić dzięki popularnym „krokodylkom” (burpees)?
Padnij-powstań i zwalcz tłuszcz! Ile kalorii można spalić dzięki popularnym „krokodylkom” (burpees)?
Poznaj zalety popularnego ćwiczenia i włącz je w swój regularny trening ogólnorozwojowy!
Wpływ stresu na rozwój chorób cywilizacyjnych i jak terapia Gestalt może pomóc w zarządzaniu skutkami dorosłości jako dziecka alkoholika
Wpływ stresu na rozwój chorób cywilizacyjnych i jak terapia Gestalt może pomóc w zarządzaniu skutkami dorosłości jako dziecka alkoholika
Dowiedz się, jak stres wpływa na choroby cywilizacyjne oraz jak zarządzać skutkami wychowania w rodzinie z problemem alkoholowym, korzystając z metody Gestalt.
Ostatnie wpisy