Polecamy
Jaką bieliznę nosić pod strojem sportowym?
Odzież sportowaSportowa moda

Jaką bieliznę nosić pod strojem sportowym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wygoda i komfort podczas treningu to nie tylko odpowiedni dobór obciążenia i ćwiczeń fizycznych, ale także przygotowanie dobrego ubioru sportowego oraz bielizny. 

Stanik sportowy 

Nieodłącznym elementem sportowej garderoby każdej kobiety jest sportowy stanik. Tradycyjne biustonosze nie nadają się do ćwiczeń, nie tylko ze względu na zapięcie, ale także słabe podtrzymywanie biustu. Staniki sportowe mają zdecydowanie lepsze podtrzymanie całego biustu i zmniejszają obciążenie więzadeł Coopera odpowiedzialnych za jędrność.

Przy wyborze stanika sportowego zasada jest całkiem prosta: im bardziej ruchliwy i intensywny jest wysiłek fizyczny, tym bardziej kompresyjny powinien być stanik. Elastyczne topy na ramiączkach zabezpieczają biust przed przemieszczaniem się i pozwalają na komfortowe ćwiczenia w każdej pozycji. Do wyboru zawodniczek pozostaje decyzja, czy wolą stanik w stylu top, czy z dwoma osobnymi miseczkami na każdą z piersi. Dobrze dobrany stanik w obu przypadkach zabezpieczy biust i da komfort podczas treningu. Wybierając biustonosz sportowy, warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany, tak by nie powodował odparzeń skóry i  odprowadzał wilgoć. 

Majtki sportowe 

Kolejnym dodatkiem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest dobry wybór majtek. W przypadku pań najlepiej sprawdza się specjalna bielizna bezszwowa, która nie będzie odznaczać się pod obcisłymi legginsami. Dziewczyny ćwiczące tenis powinny zdecydować się na bardziej zabudowaną bieliznę, która zasłoni wszystko pod spódniczką. Podobnie jak w przypadku stanika sportowego, tak i przy wyborze majtek należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest ubranie. Istotne jest, by była to tkanina przewiewna, regulująca temperaturę ciała, nie powodująca odparzeń czy otarć skóry, a także odprowadzająca wilgoć. Eksperci zwracają uwagę, by majtki były wykonane z szybkoschnących materiałów, gdyż podczas intensywnych ćwiczeń ciało szybko się poci, a mokra bielizna może doprowadzić do nieprzyjemnych zakażeń. 

Bielizna termoaktywna 

W kontekście ubrań sportowych najlepiej sprawdzających się podczas treningu nie można zapomnieć o bieliźnie termoaktywnej. Specjalnie stworzony zestaw bielizny ma za zadanie zwiększyć komfort podczas intensywnego wysiłku fizycznego i przede wszystkim zadbać o prawidłową temperaturę ciała. Korzystanie z bielizny termoaktywnej podczas treningu pozwala odprowadzić wilgoć od skóry, ochrania organizm przed temperaturą zewnętrzną — ogrzewając go zimią i chłodząc w upalne dni, a także eliminuje nieprzyjemny zapach potu. Wszystkie te czynniki wpływają na swobodę, wygodę i komfort podczas ćwiczeń, co znacznie poprawia ich efektywność, wydolność oraz długość wysiłku fizycznego. Bielizna termoaktywna jest wykonywana zarówno z tkanin naturalnych, takich jak bawełna, jak i syntetycznych materiałów. Oba warianty spełniają swoją funkcję i nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Zdj. główne: bruce mars/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń?
Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń?
Pada deszcz, masz gorszy nastrój i mnóstwo pracy na głowie? Sprawdź, jak się nie dać lenistwu i wykonać zaplanowany trening!
Hot trening „Pupa bez cellulitu” (Monika Kołakowska)
Hot trening „Pupa bez cellulitu” (Monika Kołakowska)
Nierówną walkę z cellulitem da się wygrać za sprawą odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń. Regularny 30-minutowy trening „Pupa bez cellulitu” pomoże […]
Bieganie w upale – tych zasad musisz bezwzględnie przestrzegać!
Bieganie w upale – tych zasad musisz bezwzględnie przestrzegać!
W jaki sposób chronić organizm przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury? Sprawdź, jak trenować, gdy z nieba leje się żar.
Ostatnie wpisy