Polecamy
Co ubrać na trekking?
Odzież sportowaSportowa moda

Co ubrać na trekking?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybierając odpowiedni strój na trekking należy wziąć pod uwagę nie tylko kwestię wygody, lecz także bezpieczeństwa. Ubrania powinny być dopasowane do naszych potrzeb i przystosowane do uprawiania tego typu sportu. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twojej trekkingowej garderobie oraz jak wybrać odpowiednią odzież i dodatki.

Buty

Odpowiednie obuwie to podstawa trekkingowej stylizacji. Jeśli szukasz butów podejściowych, wybierz lekkie, dosyć sztywne półbuty z podgumowanymi czubkami. Do wspinaczki najlepiej sprawdzą się ciaśniejsze, sznurowane buty, które ułatwią nam “siadanie” w rysach.

Skarpetki

Skarpetki do trekkingu powinny być przede wszystkim grube i odpowiednio dopasowane do stopy. Warto zainwestować w skarpety kompresyjne damskie, które zapewnią nam optymalny komfort ciemny i będą doskonale odprowowadzać wilgoć.

Biustonosz

Do wspinaczki górskiej nie sprawdzi się zwykły biustonosz. Zaopatrz się w stanik sportowy, który zapewni Ci maksymalny komfort podczas uprawiania sportu. Bielizna trekkingowa powinna być przede wszystkim termoaktywna i oddychająca oraz nie krępować ruchów.

Spodnie

Na kilkudniowe wypady w góry najlepiej sprawdzą się spodnie wodoodporne. Zwróć również uwagę na materiał: powinien być przede wszystkim wytrzymały i oddychający. Dobrze, gdy mają profilowane kolana – nie będą wtedy aż tak bardzo krępować ruchów. Przydatne mogą okazać się również zapinane kieszenie.

Bluza

Bluza do trekkingu musi być lekka i ciepła oraz, jak w przypadku chyba każdego elementu odzieży trekkingowej, nie krępować naszych ruchów. Dobrze, gdy ma solidny kaptur, taki, który z łatwością możemy założyć pod kask. Kluczowe są również dłuższe rękawy, które nie będą podwijać się podczas podnoszenia rąk.

Kurtka

Im lżejsza kurtka, tym lepiej. Powinna być przystosowana do tego, by móc złożyć ją w kosteczkę i schować do plecaka. Idealnie, gdy ma kaptur, który można założyć pod kask. Dobrze, gdy ma zapinane kieszenie, laminowane zamki i przedłużany tył.

Czapki

Na wyprawę trekkingową należy zabrać ze sobą nie jedną, a dwie czapki. Jedna, cieplejsza, sprawdzi się na naprawdę niskie temperatury. Lżejszą, np. chustę typu Buff dobrze mieć ze sobą, gdy temperatura wzrośnie. Jeśli nie chcesz zabierać ze sobą czapki, możesz zastąpić ją ciepłą kominiarką z elastycznego materiału. Przed zakupem sprawdź, czy czapka lub kominiarka idealnie współgra z Twoim kaskiem.

Rękawiczki

Dłonie są najtrudniejszą do ogrzania częścią ciała, dlatego porządne rękawiczki to podstawa podczas trekkingu. Grube wełniane rękawice raczej nie zdadzą egzaminu. Zamiast nich postaw na lekkie, niewielkie i przepuszczające powietrze.

Plecak

Znalezienie idealnego plecaka do trekkingu może przyprawić o ból głowy. Tak naprawdę przy jego wyborze trzeba kierować się jedną zasadą: im mniejszy i lżejszy, tym lepszy. Na krótką wycieczkę wystarczy plecak o pojemności 10-20 litrów. Podczas jednodniowego wypadu o wiele lepiej sprawdzi się plecak 35 litrowy. Jeżeli więc trekking to Twoja pasja, z pewnością musisz zaopatrzyć się w kilka modeli i wybierać je w zależności od okazji.

Fot.: Toomas Tartes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Damskie rękawiczki treningowe – niezawodna ochrona dla skóry dłoni
Damskie rękawiczki treningowe – niezawodna ochrona dla skóry dłoni
Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać rękawiczki treningowe i dlaczego warto z nich korzystać podczas każdej wizyty na siłowni!
Jaki wpływ na kobiecą figurę mają sztuki walki?
Jaki wpływ na kobiecą figurę mają sztuki walki?
Sztuki walki doskonale modelują kobiecą figurę i korzystnie wpływają na samopoczucie. Skorzystaj z inspiracji gwiazd i wybierz idealny trening dla siebie!
Wyposaż się w niezbędne akcesoria do jogi
Wyposaż się w niezbędne akcesoria do jogi
Ciesz się w pełni wykonywaną praktyką. Wysokiej jakości akcesoria do jogi pomogą Ci wejść głębiej w świat relaksu i rozciągania.
Ostatnie wpisy