Niezależnie od tego, gdzie i z kim spędzamy noc sylwestrową, każdorazowo zależy nam na tym, by witając Nowy Rok zaprezentować się z jak najlepszej strony i móc oczarować wszystkich nienaganną sylwetką. Pech chciał, że Sylwester wypada niespełna tydzień po Świętach, kiedy to niezmiernie łatwo o nadprogramowe kilogramy. Ten problem co roku dotyka wiele z nas, dlatego pomiędzy świąteczną rozpustą a huczną zabawą warto postawić na aktywność fizyczną!
Jeśli chodzi o skuteczność ćwiczeń, wyklarowały się trzy szkoły. Jedni są zdania, że w kontekście odchudzania bezkonkurencyjny jest trening cardio, drudzy przekonują, że nic nie zastąpi właściwie wykonywanych ćwiczeń z obciążeniem. Znaczna część ekspertów skłania się jednak ku trzeciej opcji, a mianowicie połączeniu tych dwóch rodzajów aktywności w kompleksowy trening.
Spokojnie – ćwiczenia siłowe wcale nie są równoznaczne z natychmiastowym nabyciem „sylwetki kulturysty”, stanowiącej jeden z kobiecych koszmarów. Nie każdemu jest po drodze z dźwiganiem sztangi, w związku z czym dużo przyjemniejsze (a w efekcie bardziej skuteczne) mogą być aktywności bez użycia ciężarów.
Po Świętach Bożego Narodzenia chodzi nam zwłaszcza o spalenie zbędnych kalorii oraz wyszczuplenie talii i bioder, by jak najkorzystniej wypaść podczas sylwestrowego party. W tym celu najlepiej sięgnąć po doskonale znany z czasów dzieciństwa przyrząd, a więc skakankę. Ze skrupulatnych obliczeń wynika, że na przestrzeni godziny, przy intensywności sięgającej 120 podskoków na godzinę, będziemy w stanie spalić nawet od 667 do 990 kalorii! Tak korzystna statystyka z pewnością daje do myślenia i stawia skakankę na pierwszym miejscu listy najbardziej efektywnych ćwiczeń.
Pożądane efekty przeniosą też często spotykane w treningach interwałowych sprinty. Szacuje się, że podczas takiej aktywności spalimy od 639 do 946 kalorii na godzinę. Sprinty w połączeniu z lżejszymi ćwiczeniami niosą również inne korzyści, jak chociażby poprawa wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego.
Bardzo skuteczna okazuje się także jazda na rowerze tradycyjnym lub stacjonarnym. Po takiej formie wysiłku będziemy lżejsi o 568 do nawet 841 kalorii, a regularne treningi kolarskie – poza redukcją tkanki tłuszczowej – zaowocują mocnymi kolanami oraz ścięgnami, a przy okazji dostarczą mnóstwo satysfakcji!
Świąteczne potrawy już zjedzone czy zostało jeszcze kilka kawałków serniczka? 😉🥧 Każdy z nas w ostatnich dniach z…
Opublikowany przez Galen Rehabilitacja Piątek, 27 grudnia 2019
Zdjęcie wyróżniające: Freepik