Polecamy
Strój na WF – na co zwracać uwagę?
Sportowa moda

Strój na WF – na co zwracać uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przygotowanie dziecka do szkolnych zajęć wychowania fizycznego wymaga zaopatrzenia w odpowiedni strój gimnastyczny. Zwykle są to buty sportowe, szorty i koszulka z krótkim rękawem. Strój powinien zapewnić dziecku możliwie największy komfort w czasie wykonywania ćwiczeń i innych aktywności sportowych. Na co zwrócić uwagę wybierając strój na WF dla dziecka?

Dlaczego strój na WF jest konieczny?

Uczniowie i ich rodzice zastanawiają się czasem nad sensem dodatkowego stroju na WF, jeśli dziecko i tak na co dzień ubiera się na sportowo. Trzeba jednak pamiętać, że zmiana ubrania po zakończonych ćwiczeniach ma ogromne znaczenie dla zachowania higieny. W szkołach rzadko istnieje możliwość wzięcia prysznica po lekcji wychowania fizycznego przez wszystkich uczniów, dlatego tak ważna staje się możliwość zdjęcia spoconego stroju przed pójściem na kolejne lekcje. Poza tym lekcje WF zazwyczaj odbywają się w szkolnych salach gimnastycznych, w których temperatura jest na tyle wysoka, że uczniowie ćwiczą w krótkich spodenkach i T-shirtach przez cały rok. Strój na WF stanowi więc niezbędny element dbania o komfort i bezpieczeństwo uczniów w czasie zajęć sportowych.

Jaki powinien być strój na WF?

Strój na zajęcia wychowania fizycznego powinien być wygodny. Ze względu na przeznaczenie, nie może krępować ruchów i utrudniać dziecku wykonywania ćwiczeń. Koszulki i spodenki nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani zbyt luźne, dlatego na początku roku warto zaopatrzyć się w nowy komplet, odpowiedni dla aktualnego wzrostu dziecka. Trzeba również zwrócić uwagę na materiał, z którego uszyte zostały szorty i koszulka. Należy wybierać takie, które zapewniają skórze możliwość oddychania – a więc bawełnę lub włókna funkcjonalne, wykorzystywane do szycia odzieży sportowej. Bawełna jest przewiewna, jednak pot w nią wsiąka, więc przy intensywnym wysiłku fizycznym dziecko może wychodzić z sali w mokrym stroju. Nowoczesne materiały funkcjonalne odprowadzają wilgoć na zewnątrz, są przy tym szybkoschnące.

Szorty na WF powinny mieć w pasie gumę lub troczki do ściągania. Ważny jest również wybór skarpetek – sprawdzą się te z czystej bawełny lub włókien funkcjonalnych. Zwykle, syntetyczne skarpety nasilają pocenie się stóp i zmniejszają komfort noszenia obuwia sportowego.

Jak wybrać obuwie sportowe do szkoły?

Buty na WF powinny być dość lekkie, na sprężystej podeszwie, zapewniającej odpowiednią przyczepność nawet w przypadku ćwiczeń na śliskich parkietach sal gimnastycznych. Ważne jest, aby zapewniały stabilne oparcie dla stopy dzięki sznurowaniu i ewentualnie dodatkowemu zapięciu na rzep. Przyda się również wzmocnienie za pomocą gumowych nosków i grubszych napiętków.

W przypadku obuwia sportowego, należy zwrócić uwagę także na system wentylacji buta lub wykorzystanie naturalnych materiałów, zapewniających prawidłową cyrkulację powietrza. Buty powinny być łatwe do czyszczenia.

W co spakować strój na WF?

Strój na WF najlepiej spakować do specjalnego, wygodnego worka. Worki uszyte z szybkoschnących, cienkich materiałów syntetycznych, są łatwe w konserwacji, można je prać w pralce.  Spakowanie stroju sportowego w osobnym worku umożliwi zachowanie porządku w dziecięcym plecaku szkolnym.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Smaki Krakowa. Jakich przysmaków warto spróbować w stolicy Małopolski?
Smaki Krakowa. Jakich przysmaków warto spróbować w stolicy Małopolski?
Których z nich warto skosztować podczas wizyty w Krakowie?
Podkręć metabolizm i pozostań w formie! 8 sprawdzonych ćwiczeń dla kobiet po czterdziestce
Podkręć metabolizm i pozostań w formie! 8 sprawdzonych ćwiczeń dla kobiet po czterdziestce
Dowiedz się, jakie ćwiczenia powinny włączyć do codziennego treningu kobiety po 40. roku życia!
Jak kupować ubrania i akcesoria sportowe?
Jak kupować ubrania i akcesoria sportowe?
Chcesz zacząć uprawiać sport, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy, jak kupować ubrania i akcesoria sportowe z głową.
Ostatnie wpisy