Polecamy
Modny smartband dla aktywnej kobiety – czym się kierować przy wyborze?
DodatkiSportowa moda

Modny smartband dla aktywnej kobiety – czym się kierować przy wyborze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Smartband to elektroniczne urządzenie, które w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością wśród kobiet z całego świata. Trudno się temu dziwić, ponieważ nie tylko modnie się prezentuje, lecz także ułatwia obserwację organizmu przez całą dobę. Czym kierować się przy wyborze smartbanda?

Kluczowe funkcje smartbanda

Smartband wykorzystywany może być na wiele sposobów. Doskonale sprawdza się do liczenia spalanych kalorii, wykonanych kroków czy pokonanego dystansu. Dodatkowo to urządzenie może monitorować tempo poruszania się, czas aktywności, długość oraz jakość snu, a ponadto mierzyć tętno, śledzić pokonaną trasę czy przypominać o zbliżającym się treningu. Czyni to ze smartbandu idealne rozwiązanie dla wszystkich aktywnych fizycznie kobiet. Można z niego korzystać zarówno podczas ćwiczeń na siłowni, jak i zajęć fitness, biegania, pływania czy jazdy na rowerze.

Jak wybrać idealny smartband damski?

Jeżeli chodzi o dostępne funkcje, warto, aby mierzył między innymi liczbę pokonanych kroków, przebytych kilometrów oraz spalonych kalorii. Godne polecenia są również urządzenia pokazujące aktualną pozycję przy pomocy systemu GPS, mierzące tętno, definiujące cele treningowe i śledzące postępy oraz monitorujące aktywność w czasie snu. Część dostępnych na sklepowych półkach smartbandów ma opcje charakterystyczne dla smartwatchy, takie jak odbieranie połączeń oraz SMS-ów czy sterowanie aplikacjami.

Dobry smartband to także ten, który jest wodoodporny. Cechę tę docenią zwłaszcza wszystkie miłośniczki pływania. Powinny się zaopatrzyć w urządzenie spełniające normę IP68, która gwarantuje pełną odporność na pył oraz zanurzenie w wodzie na 30 minut i głębokość powyżej 1 metra.

Wybierając kobiecy smartband należy wziąć pod uwagę także rodzaj wyświetlacza. Najlepiej, aby był czytelny w słońcu, co pozwoli na komfortowy trening – bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Waga takiego sprzętu nie powinna przekraczać 50 g. Co do czasu pracy, warto, aby wynosił nie mniej niż 7 dni. Nie trzeba wówczas pamiętać o jego regularnym ładowaniu.

Jak dopasować smartband do ulubionych aktywności?

Idealny smartband to taki, który pozwala na efektywne monitorowanie postępów podczas danej aktywności. Fanki biegania na sklepowych półkach powinny się rozglądać za urządzeniami wyposażonymi w sensory zapewniające precyzyjne liczenie kroków oraz mierzenie pokonanego dystansu. Dodatkowo może posiadać również licznik spalanych kalorii oraz pulsomierz.

Opublikowany przez The Originals Środa, 30 grudnia 2020

Smartband do pływania musi być przede wszystkim wodoszczelny. Ochrona przed zachlapaniami nie będzie tutaj wystarczająca. Takie urządzenie powinno móc zostać w pełni zanurzone pod wodą, bez obaw o jego uszkodzenie. Smartband dla pływaczki może być wyposażony w funkcje takie jak styl pływania, długość basenu, tempo czy ilość wymachów.

Co to urządzeń na siłownię i fitness, ich kluczowymi funkcjami są czas wykonywania danego ćwiczenia oraz odpoczynku, monitoring spalanych kalorii czy pomiar pulsu. Na rynku można się jeszcze spotkać ze specjalnymi smartbandami na rower. Tym, co je wyróżnia, jest to, że są w stanie kontrolować tempo oraz rytm jazdy, mierzyć pokonany dystans oraz czas, w jakim udało się tego dokonać oraz zliczać pokonane okrążenia.

Smartband a smartwatch

Zarówno smartband, jak i smartwatch zaliczają się do kategorii, jaką są gadżety ubieralne (tzw. wearables). Bardzo dobrze sprawdzają się podczas różnego rodzaju aktywności. Co je różni? Smartband jest w stanie pracować na baterii nawet przez kilkanaście dni. Ma on stosunkowo prosty ekran, który nawet nie zawsze jest dotykowy. Smartband jest też znacznie tańszy od smartwatcha. Najprostsze urządzenie tego typu to wydatek rzędu 100-200 złotych.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 najlepszych kanałów na YouTube do trenowania jogi i pilatesu w domu
5 najlepszych kanałów na YouTube do trenowania jogi i pilatesu w domu
W internecie znaleźć można dziesiątki kanałów YouTube umożliwiających ćwiczenie jogi i pilatesu w domowym zaciszu. Sprawdź pięć najlepszych.
Bezpieczne i efektywne odchudzanie – o tym musisz pamiętać!
Bezpieczne i efektywne odchudzanie – o tym musisz pamiętać!
Chcesz cieszyć się lepszym zdrowiem i zgubić na wiosnę kilka zbędnych kilogramów? Zobacz, jak odchudzać się efektywnie i bezpiecznie.
Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!
Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!
W kontekście zdrowego stylu życia najczęściej podkreśla się rolę zbilansowanego jadłospisu, który w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami na siłowni ma […]
Ostatnie wpisy