Polecamy
Dieta 7 hormonów – sposób na kobiecy metabolizm
DietaZdrowe odżywianie

Dieta 7 hormonów – sposób na kobiecy metabolizm

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz diety, której efektem będzie utrata zbędnych kilogramów, ale też pokonanie źródła problemów z wagą? Poznaj przygotowaną dla kobiet dietę 7 hormonów, którą opracowała ginekolożka z Harvardu.

Dieta 7 hormonów – co to jest?

Sara Gottfried, ginekolożka z Harvardu, sama przez wiele lat zmagała się z nadwagą. Problemy z wagą skłoniły ją do udziału w terapii dla osób uzależnionych od jedzenia. Jednak zauważyła, że nawet terapia przygotowana przez specjalistów nie pokonuje źródła problemów z wagą.

Postanowiła więc wykorzystać swoje doświadczenie medyczne i przygotować dietę, która opiera się na wynikach dostępnych badań naukowych. Tak narodził się jej program żywieniowy, a wraz z nim książka „Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie”.

Dieta 7 hormonów – na czym polega?

Sara Gottfried wyszła z założenia, że najczęstszą przyczyną otyłości u kobiet są problemy z hormonami. Autorka diety uważa, że na szczególną uwagę zasługuje 7 hormonów:

  1. estrogen,
  2. insulina,
  3. leptyna,
  4. kortyzol,
  5. hormony tarczycy,
  6. hormon wzrostu,
  7. testosteron.

Na każdy z tych hormonów niebagatelny wpływ ma sposób odżywiania. Dieta 7 hormonów zakłada, że każdemu z powyższych hormonów należy poświęcić 3 dni diety. 3 dni x 7 hormonów = 21 dni resetu hormonalnego. Efekt? Utrata wagi, lepsze samopoczucie, a przede wszystkim zdrowszy organizm. Brzmi dobrze!

„Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie” – dla kogo ta książka?

Masz na swoim koncie kilka diet bez efektu lub takich, których efekty znikały po krótkim czasie? A może borykasz się z problemami hormonalnymi (problemy z tarczycą, cukrzyca, insulinooporność)? Nie szukasz diety modnej, ale skutecznej? Dieta 7 hormonów może być strzałem w dziesiątkę!

Od czego rozpocząć reset hormonalny?

Dieta 7 hormonów opiera się na założeniu, że każdemu z hormonów poświęcamy 3 dni diety. Na start doprowadzamy do ładu estrogen. 

Jak? Rezygnujemy z mięsa i alkoholu. 3 dni bez tych produktów nie są dużym wyrzeczeniem, prawda? Dieta bez mięsa i alkoholu wpłynie korzystnie nie tylko na Twój poziom estrogenu, ale też poprawi pracę wątroby i mikrobiotę jelitową, czyli materiał genetyczny drobnoustrojów, które żyją w każdym organizmie. 

Jaki hormon uporządkujemy jako drugi? To tajemnica. Odkryjesz ją podczas czytania książki „Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie”. Dołączamy link, pod którym znajdziesz porównanie ceny książki Sary Gottfried.

Dieta 7 hormonów – plan żywieniowy

Autorka książki przygotowała rozbudowany plan żywieniowy wraz z przepisami. Zawarte w książce przepisy są na tyle proste, że każda z nas jest w stanie przygotować posiłki samodzielnie w domu.

Czy dietę 7 hormonów należy powtarzać?

Założeniem diety 7 hormonów jest 21 dni trzymania się zasad. Jednak nie obawiaj się! Nie będą to dni pełne wyrzeczeń i głodowania. To raczej dieta eliminacji, zdecydowanie nie głodówka. Reset hormonalny można powtarzać co kilka miesięcy.

Czy ciężko będzie wytrzymać 21 dni resetu? Większości kobiet nie sprawia to problemu. Co więcej, podczas diety zauważają tak dużo pozytywnych efektów, że do części założeń diety stosują się nawet po upływie 21 dni!

Dlaczego warto wypróbować dietę 7 hormonów?

Przede wszystkim dlatego, że to dieta, która nie tylko poprawi nasz wygląd, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Dieta 7 hormonów nie wymaga od nas uciążliwego liczenia kalorii i dużych wyrzeczeń. Poświęć 3 tygodnie dla swojego zdrowia!

Zdj. główne: aranprime/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dieta idealna nie istnieje? Anna Lewandowska wyjaśnia, o co chodzi w zdrowym odżywianiu!
Dieta idealna nie istnieje? Anna Lewandowska wyjaśnia, o co chodzi w zdrowym odżywianiu!
Poszukiwanie diety idealnej spędza Ci sen z powiek? Próżny wysiłek - takowa nie istnieje! Anna Lewandowska tłumaczy, w jaki sposób zdrowo się odżywiać.
Na czym polega bushcraft – prawdziwe odkrywanie natury
Na czym polega bushcraft – prawdziwe odkrywanie natury
Obcowanie z przyrodą potrafi przyjmować rozmaite formy. Coraz większą popularnością cieszą się również w ostatnim czasie różne odmiany bushcraftu.
8 zasad Pilatesu – wzmocnij siłę i możliwości całego ciała!
8 zasad Pilatesu – wzmocnij siłę i możliwości całego ciała!
Sprawdź, jak osiągnąć perfekcję w treningu ciała. Dowiedz się, czym jest Pilates!
Ostatnie wpisy