Polecamy
Co ma wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google?
Sport i promocja

Co ma wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Procesem pozycjonowania stron nazywamy szereg wieloetapowych czynności, które w efekcie końcowym mają doprowadzić wybraną stronę aż na sam szczyt wyników wyszukiwania w Google. Dzięki temu można uzyskać znacznie więcej wejść organicznych na stronę, bez angażowania bardzo dużych środków finansowych z budżetu firmowego. Proces ten, mimo iż należy do dość trudnych, daje bardzo duże efekty i znacznie podnosi rentowność firmy oraz zwiększa możliwości jej dalszego rozwoju. Warto poznać podstawowe działania, które wpływają na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Frazy kluczowe

Działania SEO zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu, dzięki któremu wybrana agencja może zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami danej witryny, w tym także z jej targetem oraz branżą. Dane uzyskane przez bardzo precyzyjny audyt umożliwiają między innymi zaplanowanie strategii fraz kluczowych. Ten etap jest niezwykle istotny i ma wpływ na wszystkie dalsze działania. 

Słowa kluczowe powinny idealnie pasować do charakteru danej działalności, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie audytu. Powinny idealnie opisywać zawartość wybranej podstrony, niedopuszczalne jest wybranie fraz kluczowych po to, aby przyciągnąć klienta – algorytm Google szczególnie źle ocenia tego typu działania. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie fraz typu long tail, z długim ogonem. Mimo generowania nieco mniejszej liczby wejść, dają znacznie większą szansę na konwersję, czyli dokonanie zakupu przez potencjalnego klienta.

Szybkość działania witryny

Nie bez powodu pozycjonowanie WordPress oraz innych CMS’ów opiera się na wielu różnych czynnościach. Zdecydowanie warto wymienić wśród nich szybkość działania witryny, która wbrew pozorom ma ogromny wpływ na zachowanie użytkownika, a tym samym także na podjęte przez niego działania. Powoli ładująca się witryna generuje dużą liczbę odrzuceń. Parametr ten, znany także jako bounce rate, jest dla algorytmu Google wyznacznikiem tego, czy internauta znalazł na danej stronie dokładnie to, czego szukał. Wyjście z niej już po kilku sekundach przez zbyt wolne ładowanie jest dla robota Google sygnałem, że z witryną dzieje się coś niedobrego. 

Hierarchia nagłówków

Dla robota Google istotne są także nagłówki, które informują go o tym, co jest najważniejsze w wybranej treści, a co jest ważne nieco mniej. Nagłówki pierwszego poziomu powinny wskazywać na zawartość całego artykułu lub podkategorii w sklepie internetowym, z kolei nagłówki poziomu drugiego i niższe – jedynie na zawartość konkretnego akapitu. To bardzo istotne dla SEO.

Równie ważne są także inne aspekty, dlatego zdecydowanie warto decydować się na usługi najlepszych agencji interaktywnych w regionie, które mają za sobą wiele współprac i uchodzą za najlepsze w swojej branży.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Paweł 02.02.2022

    Wpływ ma na pewno wiele czynników, warto też zwrócić uwagę jak jest to zrobione, osobiście zleciłabym takie działania agencji seo która się tym zajmie. Każda agencja seo do której się zgłosisz zaproponuje ci szereg działań które warto byłoby wprowadzić na twojej stronie oraz na pewno zaproponuje ci nową strategie działania.

  • Bogdan 23.02.2022

    Bounce rate to coś, co swego czasu określałem mianem mojej zmory. Dopiero po interwencji agencji interaktywnej strona zaczęła prawidłowo załadowywać zawartość. Musiałem skorzystać z ich pomocy, bo nie miałem ostatecznie pojęcia co robić. Interesowało mnie pozycjonowanie Kalisz, ponieważ w Kaliszu prowadzę swoją firmę budowlaną i wyczytałem w poradnikach, że należy dobierać słowa kluczowe w takim stylu, jak ta powyższa fraz. Ale ostatecznie stajesz przed tym interfejsem i nie wiesz, co się, z czym je. Lepiej od razu udać się do specjalisty, szkoda naszego czasu, nerwów i pieniędzy na samodzielne błądzenie.

Rekomendowane
Modelowanie sylwetki – jak może pomóc chirurgia plastyczna?
Modelowanie sylwetki – jak może pomóc chirurgia plastyczna?
Współczesne społeczeństwo przykłada dużą wagę do wyglądu zewnętrznego, a estetyczna prezencja może wpływać na samopoczucie i pewność siebie.
Czy pilates pomoże mi poprawić postawę? – Zrozumieć korzyści z treningu
Czy pilates pomoże mi poprawić postawę? – Zrozumieć korzyści z treningu
Artykuł pokazuje jak pilates przyczynia się do poprawy postawy. Dowiedz się jak ta forma treningu wpływa na elastyczność, równowagę i ogólną kondycję mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy.
Jak bezpieczne i skuteczne jest powiększanie ust za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego?
Jak bezpieczne i skuteczne jest powiększanie ust za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego?
Dowiedz się jakie są korzyści i ryzyko związane z powiększaniem ust za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Sprawdź, czym charakteryzują się te zabiegi i jakie efekty można dzięki nim osiągnąć.
Ostatnie wpisy