Polecamy
Zumba dla początkujących – zasady zajęć
Trenuj z namiZumba

Zumba dla początkujących – zasady zajęć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zumba staje się coraz popularniejsza. Na zajęcia uczęszczają nie tylko młodzi – na parkiecie można spotkać osoby w każdym wieku. Jakie są zasady zajęć?

Taniec – aktywność dobra na wszystkie smutki

Jesień to czas, w którym ze swoimi zajęciami organizowanymi na różnych poziomach startują szkoły tańca. Jeżeli pasjonuje Cię taniec i od dawna czujesz chęć doskonalenia swoich umiejętności pod okiem trenera, to teraz jest na to najlepszy moment! A może nie masz pewności, na jaki rodzaj tańca się zdecydować? Zumba to świetna propozycja dla osób, które uwielbiają wyzwania. Łączy w sobie zarówno taniec, jak i elementy aerobiku. To rodzaj aktywności fizycznej, obok którego nie można przejść obojętnie. Albo pokochasz zumbę całym sercem, albo będziesz omijać zajęcia szerokim łukiem. Spróbować z pewnością warto. Aktywność fizyczna, taniec, aerobik – ruch pod każdą postacią to najlepsze remedium na stres, smutek i jesienną szarugę.

Zumba – jakie są zasady zajęć?

Podczas treningu zumby nie ma mowy o nudzie. Ćwiczenia wykonywane są w rytm energicznej muzyki latynoamerykańskiej. Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z tą formą aktywności fizycznej, to koniecznie wybierz zajęcia przeznaczone dla osób początkujący. Podczas nich poznasz podstawowe kroki wielu tańców, między innymi samby czy salsy. Zumbę można ćwiczyć zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu, na przykład w parku – wszystko zależy od pogody. Zajęcia odbywają się w grupach, a ich liczebność zależy od popularności konkretnego klubu fitness. Po krótkiej, acz kompleksowej rozgrzewce następuje właściwa część treningu, podczas której w rytm muzyki wykonuje się rozmaite ćwiczenia.

Na jakie efekty można liczyć trenując zumbę?

Każdy, kto chce się zapisać na regularne treningi zumby, powinien wiedzieć, że podczas zajęć dostanie niezły wycisk. Nawet w grupie dla osób początkujących tempo jest dosyć szybkie. Dzięki temu można liczyć na pierwsze efekty, które będą widoczne w stosunkowo krótkim czasie od rozpoczęcia zajęć. Dzięki regularnym treningom zumby możesz liczyć na:

•  Spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej – jeżeli szukasz efektywnego sposobu na odchudzanie, zajęcia zumby będą strzałem w dziesiątkę! Jedne zajęcia to szansa na spalenie nawet kilkuset kalorii!

•  Poprawę wydolności organizmu – jeszcze do niedawna krótka pogoń za autobusem była dla Ciebie istną męczarnią? Regularnie trenując zumbę poprawisz wydolność i wrócisz do kondycji sprzed lat.

•  Zredukowanie stresu – podczas intensywnego treningu w organizmie człowieka wydzielają się hormony szczęścia. Endorfiny sprawią, że szybko zapomnisz o całym stresie, który towarzyszył Ci przez cały dzień.

•  Nowe znajomości – samotność to Twoje drugie imię? Chcesz poznać kogoś ciekawego, z kim będzie można dzielić wspólne pasje? Zajęcia zumby to doskonała okazja do tego, aby poznać wyjątkowych ludzi, którzy są przepełnieni pasją do zdrowego i aktywnego stylu życia!

Już na pierwszy rzut oka widać, że trening zumby może przynieść wiele korzyści, także osobom początkującym. Nie zrażaj się pierwszymi porażkami – nie od razu Kraków zbudowano. Zadbaj o odpowiednią motywację, która pozwoli Ci regularnie uczestniczyć w treningach.

Zumba – jak zmotywować się do regularnego treningu?

Nawet najwięksi pasjonaci zdrowego trybu życia i miłośnicy aktywności fizycznej mają takie dni, podczas których łóżko cechuje się wyjątkową siłą przyciągania, a wynurzenie nosa spod kołdry urasta do czynności niemożliwej do wykonania. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na odrobinę lenistwa, jednak trzeba pamiętać o tym, że tylko regularny trening pozwoli zaobserwować wymierne efekty, zwłaszcza jeżeli chodzi o poprawę wydolności organizmu czy lepszą figurę.

Dobrym sposobem na podtrzymanie chęci do treningów jest zapisanie się na zajęcia sportowe z kimś znajomym. Wówczas można się wzajemnie motywować i nawet trening podczas jesiennej szarugi przestanie się wydawać taki straszny. Dobrze jest także rozpisać sobie cele treningowe. Takie małe kroczki, których osiągnięcie jest w zasięgu ręki. Dość wymówek – czas na trening! Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy odbywają się zajęcia zumby dla początkujących!

Dziś przychodzimy do was z zaletami zumby 💃🕺

📍Zaleta zumby 1️⃣: szybkie odchudzanie

Zumba to jeden z lepszych sposobów…

Opublikowany przez Fitarena Głogów II Poniedziałek, 10 lutego 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne akcesoria do twojego urządzenia Apple?
Jak wybrać idealne akcesoria do twojego urządzenia Apple?
Akcesoria Apple, doskonałe dopasowanie. Twój świat, twoje wybory.
Kolor ma znaczenie. Picie różowych napojów zwiększa wydajność naszych ćwiczeń!
Kolor ma znaczenie. Picie różowych napojów zwiększa wydajność naszych ćwiczeń!
Większość z nas nie wyobraża sobie udanego treningu bez ulubionego napoju. Zazwyczaj wybieramy go na podstawie składu, nie zwracając większej […]
Mariola Bojarska-Ferenc i Anna Lewandowska łączą siły! Pierwszy na świecie trening specjalnie dla kobiet 50+
Mariola Bojarska-Ferenc i Anna Lewandowska łączą siły! Pierwszy na świecie trening specjalnie dla kobiet 50+
Legenda polskiego fitnessu, Mariola Bojarska-Ferenc, jako pierwsza kobieta na świecie będzie prezentować ćwiczenia przeznaczone dla kobiet po 50. roku życia! […]
Ostatnie wpisy