Polecamy
Baseny termalne – na jednej wizycie z pewnością się nie skończy!
Healthy lifestyle

Baseny termalne – na jednej wizycie z pewnością się nie skończy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli mieszkasz na północy naszego kraju, to prawdopodobnie bijesz się z myślami, czy rzeczywiście warto spędzić kilka godzin w samochodzie tylko po to, aby zażyć kąpieli w basenach termalnych. Nasza odpowiedź? Zdecydowanie TAK. Kąpiele termalne to fantastyczna forma relaksu, terapii uzupełniającej w przypadkach licznych dolegliwości zdrowotnych, a także wsparcie dla Twojej skóry. Wszystko to uzasadnia, aby zaplanować sobie wyjazd na baseny termalne, szczególnie te na Podhalu, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Najlepsze baseny termalne? Kieruj się pod Tatry

Podhale to prawdziwe zagłębie kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Nie ma w tym oczywiście przypadku. To w tym regionie występują największe złoża gorących źródeł, które eksploatuje się nie tylko dla celów rekreacyjnych czy zdrowotnych, ale także energetycznych.

Wybitne właściwości wody termalnej

Woda termalna jest jedną z najcenniejszych substancji naturalnie występujących na naszej planecie. Wieloletnie badania potwierdziły jej wspaniały potencjał zdrowotny i kosmetyczny. Kąpiele termalne stanowią jeden z najpopularniejszych zabiegów w ramach balneologii, czyli dziedziny nauki wykorzystującej naturalne zasoby Ziemi w celach terapeutycznych.

Wspaniała forma odpoczynku

Wizyta na basenach termalnych jest szczególnie zalecana osobom przemęczonym i zestresowanym. Czując silną presję i brak sił życiowych, warto wsiąść w samochód i pojechać nawet kilkaset kilometrów na południe w kierunku Tatr, gdzie znajdują się zdecydowanie najlepsze kompleksy termalne.

Woda termalna wykazuje silne właściwości relaksacyjne. Kąpiele w ciepłej wodzie stymulują mózg do zwiększonej produkcji endorfin i serotoniny, przy jednoczesnym zahamowaniu uwalniania kortyzolu, potocznie określanego „hormonem stresu”. Nieprzypadkowo hydroterapia stanowi jedną z popularnych form terapii uzupełniającej w przebiegu chorób i zaburzeń psychicznych, włącznie z nerwicą i depresją.

Potencjał terapeutyczny wody termalnej

Kąpiele w naturalnie ciepłej, wysoko zmineralizowanej wodzie termalnej, to wspaniała forma relaksu, ale też sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Gorące źródła, o czym wiedziano już w starożytności, mają wybitny potencjał terapeutyczny, szczególnie w przypadkach:

  • chorób układu krążenia,
  • chorób kobiecych,
  • zaburzeń metabolicznych i hormonalnych,
  • problemów dermatologicznych,
  • chorób układu oddechowego,
  • kontuzji ortopedycznych,
  • bólów kręgosłupa,
  • chorób o podłożu reumatycznym w okresie bezobjawowym.

Cudowne właściwości kosmetyczne

Wiele osób regularnie zażywa kąpieli termalnych w celu uzupełnienia swojego rytuału dbania o skórę. Ciepła, naturalnie nasycona minerałami woda, ma wspaniałe właściwości kosmetyczne, wspomagając terapię dermatoz, działając antyseptycznie, głęboko nawilżająco i wspomagając odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry. To niezwykle przyjemny, a co najważniejsze skuteczny zabieg anti-aging.

Które baseny termalne na Podhalu wybrać?

Jednym z najnowocześniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów kompleksów termalnych pod Tatrami są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. Ten imponujący obiekt, otwarty w 2008 roku, stał się współczesnym symbolem miejscowości, przyciągając tłumy gości z całej Polski (i nie tylko).

Termy BUKOVINA to m.in. aż 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, uruchamiana w ciepłych miesiącach strefa letnia z dwiema dodatkowymi zjeżdżalniami i płytkimi brodzikami dla maluszków czy zewnętrzną strefą gastronomiczną, jacuzzi, leżanki z hydromasażem, a także efektowna strefa saun z aż ośmioma rodzajami saun do wyboru (w tym góralska sauna zewnętrzna „Łozpolono Maryna”, w której codziennie odbywają się seanse zapachowe).

Tym, co szczególnie wyróżnia Termy BUKOVINA, jest bardzo wysoka jakość wody termalnej, pozyskiwanej z ujęcia na głębokości 2400 metrów, osiągającej aż 64,5 stopnia Celsjusza na wypływie (jest schładzana do 30-38 stopni, w zależności od basenu). Woda ta ma wybitne właściwości terapeutyczne i kosmetyczne, zawierając aż 28 najcenniejszych minerałów oraz składniki specyficzne: siarkę dwuwartościową i fluorki.

Termy BUKOVINA to idealne miejsce na rodzinny dzień w górach, o dowolnej porze roku. Z pełnym wyborem atrakcji obiektu zapoznasz się na jego stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nauczyć się cieszyć ze sportu bez konieczności ciągłej rywalizacji?
Jak nauczyć się cieszyć ze sportu bez konieczności ciągłej rywalizacji?
Rywalizacja może przyczyniać się do zwiększenia stresu i utraty chęci do dalszych treningów. Dowiedz się, jak tego uniknąć!
Marsz w miejscu – domowy sposób na spalenie kalorii dla początkujących i kobiet w ciąży
Marsz w miejscu – domowy sposób na spalenie kalorii dla początkujących i kobiet w ciąży
Początek przygody z regularnymi ćwiczeniami nie zawsze należy do najłatwiejszych. Niektóre treningi są dla nas zbyt wymagające, inne natomiast nie […]
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne dla twojej firmy?
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne dla twojej firmy?
Zrozum, jak wybierać idealne polisy ubezpieczeniowe dla swojej firmy, uwzględniając koszty, warunki i potencjalne korzyści. Dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo swojemu taborowi i zminimalizować straty finansowe.
Ostatnie wpisy