Polecamy
Soczewki kontaktowe – rozwiązanie dla aktywnych kobiet
Healthy lifestyle

Soczewki kontaktowe – rozwiązanie dla aktywnych kobiet

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda kobieta, która używa okularów korekcyjnych wie, że choć korygują wzrok i są modnym dodatkiem stylizacyjnym, to bywają niepraktyczne podczas niektórych zajęć fizycznych. Idealnym rozwiązaniem dla aktywnych kobiet są soczewki kontaktowe. Jak je dobrać, jak nosić i dlaczego warto zdecydować się na nie? Odpowiadamy.

Czas na aktywności? Sięgnij po soczewki

Niezależnie od tego, czy idziesz na siłownię, chcesz uprawiać fitness, tańczyć, biegać, czy grać w sporty zespołowe, soczewki kontaktowe umożliwią Ci wygodne trenowanie. Okulary, nawet te dobrze dobrane, w czasie intensywnego ruchu mogą się przesuwać, istnieje ryzyko ich uszkodzenia, ograniczają pole widzenia, a ich szkła mogą parować. Podczas aktywności, gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja, padający śnieg lub deszcz osadza się na szkłach, pogarszając widzenie. Tego problemu nie ma w przypadku soczewek kontaktowych. Są niewyczuwalne, dzięki nim możesz korygować wady wzroku  i zachować pełną swobodę ruchów. Chciałaś uprawiać sporty walki, ale w okularach było to niebezpieczne? Sięgnij po soczewki! Wada wzroku była uciążliwa podczas wizyt na basenie? Soczewki zapewnią Ci komfort.

Jakie soczewki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać soczewki i czy ich zakup może się odbywać na podstawie recepty okularowej, musisz wiedzieć, że odpowiednie parametry zapewnią wygodę, a o tym, jaką muszą mieć wartość, zadecyduje badanie u okulisty lub optometrysty. Specjalista nie tylko pomoże dopasować najlepszy model, ale też pokaże Ci jak poprawnie zakładać szkła. Z soczewek kontaktowych można korzystać na co dzień, zamiennie z okularami lub używać ich od czasu do czasu. Jeśli chcesz sporadycznie stosować szkła kontaktowe, odpowiednim wyborem dla Ciebie będą te jednodniowe. Zakładane są na czas aktywności i wyrzucane zaraz po niej, są jednorazowe i higieniczne.

Aplikacja soczewek i bezpieczeństwo użytkowania

Kupując wyrób od producenta lub dystrybutora w sprawdzonym sklepie, masz pewność, że asortyment był odpowiednio przechowywany, jest bezpieczny i sprawdzony. Stosowanie się do instrukcji  zawartej w opakowaniu i przestrzeganie zasad higieny to sposób na komfortowe i niezagrażające zdrowiu użytkowanie. Nowoczesne soczewki zarówno te jednodniowe jak o przedłużonym trybie noszenia, zaprojektowane są w taki sposób, by nie wysuszać oczu i nie podrażniać ich. Dobrze dobrany rodzaj powinien być niewyczuwalny. Przed założeniem szkieł należy dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym i je osuszyć. Nie można przekraczać zalecanego na opakowaniu czasu używania. Wariant jednorazowy po ściągnięciu powinien trafić do kosza na śmieci, a soczewki o przedłużonym trybie noszenia muszą być odpowiednio pielęgnowane przez umieszczenie ich w dedykowanym płynie, który ma za zadanie oczyścić i odkazić produkt.

Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem

Alternatywa dla okularów, jaką są m.in. soczewki kontaktowe Acuvue, mają jeszcze jedną przydatną funkcję – zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kupując soczewki z filtrem UV, daje się oczom zwiększoną ochronę przed promieniami słonecznymi, które mogą podrażniać narząd wzroku i wywoływać różnego rodzaju dolegliwości i choroby łącznie z nowotworem, znacznym pogorszeniem i utratą wzroku. Dzięki szkłom nie potrzeba nosić dodatkowo okularów przeciwsłonecznych, które ograniczałyby ruchy podczas letnich aktywności.

Fot. materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mocny trening mięśni brzucha z Agatą Zając
Mocny trening mięśni brzucha z Agatą Zając
W procesie rzeźbienia brzucha kluczowa jest regularność. Przypomina o tym popularna trenerka fitness Agata Zając, która stale opracowuje nowe treningi […]
Pierwszy skok ze spadochronem. Co warto o nim wiedzieć?
Pierwszy skok ze spadochronem. Co warto o nim wiedzieć?
Skoki spadochronowe to jedna z tych atrakcji, które budzą sporo emocji.
Detoks zbożowy – skuteczna kuracja oczyszczająca organizm w 10 dni
Detoks zbożowy – skuteczna kuracja oczyszczająca organizm w 10 dni
Autor bestsellerowych poradników „Dieta bez pszenicy” oraz „Kuchnia bez pszenicy” powrócił z nowym projektem całkowicie wykluczającym z diety spożycie produktów zbożowych!
Ostatnie wpisy