Polecamy
Soczewki kontaktowe – rozwiązanie dla aktywnych kobiet
Healthy lifestyle

Soczewki kontaktowe – rozwiązanie dla aktywnych kobiet

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda kobieta, która używa okularów korekcyjnych wie, że choć korygują wzrok i są modnym dodatkiem stylizacyjnym, to bywają niepraktyczne podczas niektórych zajęć fizycznych. Idealnym rozwiązaniem dla aktywnych kobiet są soczewki kontaktowe. Jak je dobrać, jak nosić i dlaczego warto zdecydować się na nie? Odpowiadamy.

Czas na aktywności? Sięgnij po soczewki

Niezależnie od tego, czy idziesz na siłownię, chcesz uprawiać fitness, tańczyć, biegać, czy grać w sporty zespołowe, soczewki kontaktowe umożliwią Ci wygodne trenowanie. Okulary, nawet te dobrze dobrane, w czasie intensywnego ruchu mogą się przesuwać, istnieje ryzyko ich uszkodzenia, ograniczają pole widzenia, a ich szkła mogą parować. Podczas aktywności, gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja, padający śnieg lub deszcz osadza się na szkłach, pogarszając widzenie. Tego problemu nie ma w przypadku soczewek kontaktowych. Są niewyczuwalne, dzięki nim możesz korygować wady wzroku  i zachować pełną swobodę ruchów. Chciałaś uprawiać sporty walki, ale w okularach było to niebezpieczne? Sięgnij po soczewki! Wada wzroku była uciążliwa podczas wizyt na basenie? Soczewki zapewnią Ci komfort.

Jakie soczewki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać soczewki i czy ich zakup może się odbywać na podstawie recepty okularowej, musisz wiedzieć, że odpowiednie parametry zapewnią wygodę, a o tym, jaką muszą mieć wartość, zadecyduje badanie u okulisty lub optometrysty. Specjalista nie tylko pomoże dopasować najlepszy model, ale też pokaże Ci jak poprawnie zakładać szkła. Z soczewek kontaktowych można korzystać na co dzień, zamiennie z okularami lub używać ich od czasu do czasu. Jeśli chcesz sporadycznie stosować szkła kontaktowe, odpowiednim wyborem dla Ciebie będą te jednodniowe. Zakładane są na czas aktywności i wyrzucane zaraz po niej, są jednorazowe i higieniczne.

Aplikacja soczewek i bezpieczeństwo użytkowania

Kupując wyrób od producenta lub dystrybutora w sprawdzonym sklepie, masz pewność, że asortyment był odpowiednio przechowywany, jest bezpieczny i sprawdzony. Stosowanie się do instrukcji  zawartej w opakowaniu i przestrzeganie zasad higieny to sposób na komfortowe i niezagrażające zdrowiu użytkowanie. Nowoczesne soczewki zarówno te jednodniowe jak o przedłużonym trybie noszenia, zaprojektowane są w taki sposób, by nie wysuszać oczu i nie podrażniać ich. Dobrze dobrany rodzaj powinien być niewyczuwalny. Przed założeniem szkieł należy dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym i je osuszyć. Nie można przekraczać zalecanego na opakowaniu czasu używania. Wariant jednorazowy po ściągnięciu powinien trafić do kosza na śmieci, a soczewki o przedłużonym trybie noszenia muszą być odpowiednio pielęgnowane przez umieszczenie ich w dedykowanym płynie, który ma za zadanie oczyścić i odkazić produkt.

Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem

Alternatywa dla okularów, jaką są m.in. soczewki kontaktowe Acuvue, mają jeszcze jedną przydatną funkcję – zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kupując soczewki z filtrem UV, daje się oczom zwiększoną ochronę przed promieniami słonecznymi, które mogą podrażniać narząd wzroku i wywoływać różnego rodzaju dolegliwości i choroby łącznie z nowotworem, znacznym pogorszeniem i utratą wzroku. Dzięki szkłom nie potrzeba nosić dodatkowo okularów przeciwsłonecznych, które ograniczałyby ruchy podczas letnich aktywności.

Fot. materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
„Z Nowym Rokiem, nowym krokiem”. Podejmij wyzwanie Adrianny Palki!
„Z Nowym Rokiem, nowym krokiem”. Podejmij wyzwanie Adrianny Palki!
Po Świętach i Sylwestrze nadszedł czas na powrót do topowej formy. Od czego zacząć? Świetnym wyborem będzie udział w wyzwaniu proponowanym przez Adriannę Palkę!
Lato na wodzie – pomysły na aktywny wypoczynek
Lato na wodzie – pomysły na aktywny wypoczynek
Sporty wodne to świetny sposób na aktywne lato. Jakie jednak aktywności na wodzie wybrać, aby wykorzystać piękną, wakacyjną pogodę na maksa? Poznaj kilka naszych propozycji.
Zdrowa dawka sportu jako naturalny detoks dla twojego organizmu
Zdrowa dawka sportu jako naturalny detoks dla twojego organizmu
Odkryj moc regularnej aktywności fizycznej dla oczyszczania organizmu. Poznaj zdrowy detoks prowadzący do lepszego samopoczucia i wydajności organizmu.
Ostatnie wpisy