Polecamy
Słuchawki do uprawiania sportu – na jakie modele warto się zdecydować?
Sprzęt i akcesoria

Słuchawki do uprawiania sportu – na jakie modele warto się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobre słuchawki podczas treningu mogą mieć znaczny wpływ na jego jakość. Ulubiona playlista może poprawić dynamikę zawodnika i dodać więcej motywacji do ćwiczeń. Jaki sprzęt wybrać, aby służył podczas intensywnego wysiłku fizycznego? 

Sony WI-C200

Jeden z tańszych modeli, który nie tylko mieści się w każdym budżecie, ale także świetnie się sprawdza podczas użytkowania. Douszne słuchawki z łącznością Bluetooth świetnie sprawdzają się podczas treningu. Dodatkowo wyposażone są w pasek, który chroni je przed wypadaniem, ale nie ogranicza ruchów podczas wykonywania ćwiczeń.

Słuchawki marki Sony wyposażone są w dobrą baterię, która pozwala na pracę bez ładowania przez 15 godzin. Dużą zaletą zamontowanych baterii jest ich krótki czas ładowania. Słuchawki można podłączyć do ładowarki na 10 minut i uzyskać czas pracy około 60 minut, co przed treningiem może się okazać istotne. Jakość dźwięku jest na dobrym poziomie, w szczególności na tym poziomie cenowym. Sprzęt wyposażony jest w specjalny panel, który ułatwia sterowanie dźwiękiem oraz playlistą. 

JBL Reflect Mini NC

Jedną z największych zalet tego sprzętu jest funkcja aktywnej redukcji szumów. Dzięki temu słuchawki wyciszają dźwięki otoczenia i pozwalają skupić się tylko na odtwarzanym nagraniu. Funkcja ta może się okazać szczególnie przydatna podczas treningu na zatłoczonej siłowni. Interesującym rozwiązaniem jest także wykorzystanie technologii Dual Connect. Pozwala ona na korzystanie tylko z jednej słuchawki, podczas gdy druga znajduje się w opakowaniu. W kontekście treningu może to być bardzo przydatne. Bateria słuchawek pozwala na pracę przez 7 godzin. Włączenie trybu wyciszającego szumy z otoczenia skraca ten czas o godzinę. Firma oferuje również aplikację mobilną My JBL Headphones, która ułatwia monitorowanie poziomu baterii, pomaga w sterowaniu urządzeniem i ustawieniu parametrów dopasowanych do potrzeb użytkownika. 

Apple Powerbeats Pro

Te słuchawki zostały stworzone z myślą o aktywnych sportowo użytkownikach iPhone’ów. W sprzęt został wbudowany specjalny chip H1, który łączy słuchawki ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi Apple sparowanymi na koncie danego użytkownika. Dzięki tej funkcji słuchawki mogą się łączyć bezpośrednio z asystentem Siri, ułatwiając korzystanie z jego pomocy bez dotykania jakiegokolwiek urządzenia. Wyjątkowa jest również budowa samych słuchawek bezprzewodowych. Standardowe słuchawki douszne zostały zaopatrzone w dodatkową obudowę zakładaną na małżowinę uszną.

Dzięki temu słuchawki pozostają na swoim miejscu nawet podczas najbardziej intensywnego treningu. Obudowa jest stworzona ze specjalnego tworzywa, które pozwala elastycznie dopasować wszystkie jej elementy do kształtu ucha użytkownika. Konstrukcja jest wodoodporna, ma wbudowane przyciski do sterowania głośnością oraz zmiany utworów. Baterie słuchawek mogą pracować przez około 9 godzin, a ładowanie ich przez co najmniej 5 minut pozwala na używanie sprzętu przez kolejne 1,5 godziny.

Zdj. główne: Yu Hai/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening siłowy całego ciała z hantlami (Agata Zając)
Trening siłowy całego ciała z hantlami (Agata Zając)
Jedną z najskuteczniejszych form modelowania kobiecej sylwetki jest kompleksowy trening siłowy full body z zastosowaniem dodatkowego obciążenia. Można go wykonywać […]
Skuteczne zarządzanie czasem: Klucz do efektywności i równowagi
Skuteczne zarządzanie czasem: Klucz do efektywności i równowagi
W dzisiejszym zabieganym świecie, umiejętność organizowania czasu i zarządzania obowiązkami jest niezwykle istotna.
Praca i pasja w jednym! Jak zostać instruktorką zumby?
Praca i pasja w jednym! Jak zostać instruktorką zumby?
Prowadzenie treningów zumby to zajęcie, które może rozpocząć niemal każda miłośniczka aktywności fizycznej. Sprawdź, jakie należy spełnić warunki, aby zostać instruktorką zumby.
Ostatnie wpisy