Polecamy
Na czym polega dieta sokowa?
DetoksZdrowe odżywianie

Na czym polega dieta sokowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lato kojarzy się z plażą i morzem lub basenem. Skoro zabawa nad wodą, to także bikini, w którym warto czuć się dobrze i swobodnie. Jeśli czujesz potrzebę popracowania nad swoja sylwetką i zrzucenia kilku kilogramów, dieta to dobry początek. Wspieranie metabolizmu i przyspieszenie procesów przemiany materii pomogą Ci pozbyć się zatrzymanej w organizmie wody i zauważyć tego efekty. Zobacz, czym jest i jak działa dieta sokowa.  

Idealne rozpoczęcie diety    

Początki diety bywają trudne, nie da się zmienić wielu lat przyzwyczajeń z dnia na dzień. W pierwszych dniach nowej diety towarzyszy Ci jednak największa motywacja i determinacja, co nieco ułatwia sprawę. Zmianę nawyków żywieniowych warto zacząć od „resetu” organizmu, czyli całkowitego oczyszczenia go z nadmiaru wody oraz przyspieszenia metabolizmu.

Do tego pomocne mogą okazać się soki oczyszczające. To doskonały start i pierwszy krok w stronę regularnej diety. Takie detoksy trwają od trzech do pięciu dni i już w tak krótkim czasie zauważysz pierwsze efekty oczyszczenia i spadek wagi.    

Jak działa dieta sokowa?   

Przez dość radykalną zmianę diety na trzy dni, organizm dostaje silny impuls, który motywuje go do innego funkcjonowania. Metabolizm bardzo mocno przyspiesza, by pozbyć się nagromadzonej w ciele wody, przez co dieta sokowa trzydniowa przynosi już wymierne efekty dla sylwetki. Po tak krótkim czasie możesz zauważyć zmniejszenie cellulitu wodnego oraz porannej opuchlizny na twarzy i ciele.

Taki boost metabolizmu sprawia, że organizm szybciej pozbywa się niepotrzebnych produktów. Dodatkowo, taka zmiana mocno odciąża narządy wewnętrzne, wątroba i nerki nie męczone przetwarzaniem ciężkich, tłustych posiłków mogą spożytkować więcej energii na oczyszczanie organizmu z toksyn. 

Efekty diety sokowej    

Trzy lub pięciodniowa dieta sokowa wcale nie musi być głodówką. Efekty nie wynikają z przyjmowania wyłącznie płynów, a z jedzenia lekkich i świeżych posiłków. Jeśli przez okres detoksu odstawisz mięso i sery, tłuste oraz smażone produkty, a postawisz na sałatki i świeże, nieprzetworzone jedzenie, nadal będzie ona skuteczna.

Głównym plusem płynącym z diety sokowej jest uczucie lekkości i zauważalne zmniejszenie wzdęć. Po kilku dniach oczyszczania organizmu możesz też dostrzec poprawę w wyglądzie skóry, która będzie bardziej gładka i promienna. Po zakończeniu detoksu Twoje dalsze zmiany w sposobie żywienia będą łatwiejsze i skuteczniejsze, a to tylko niektóre z korzyści, jakie daje dieta sokowa Efekty będą różniły się w zależności od osoby, wcześniejszego stylu odżywiania oraz trybu życia. Dla kobiet dużą rolę może też grać miejsce w cyklu hormonalnym, w którym rozpoczyna się dietę. Możesz jednak mieć pewność, że po diecie sokowej zauważysz różnicę.  

Dlaczego warto zastosować dietę sokową?  

Skoro organizm naturalnie potrafi oczyszczać się z toksyn, to dlaczego warto go w tym wspomagać? Przede wszystkim, jest to fenomenalna odmiana od codziennego stylu życia i odżywiania. Soki owocowe i warzywne są bombami witaminowymi, więc pozwolą Ci uzupełnić niedobory mikro i makroelementów w organizmie i wzmocnić odporność. Wspomaganie funkcjonowania organizmu poprzez detoks to także sposób na odzyskanie energii, pozbycie się uczucia ciężkości po jedzeniu, a także pokonanie bólów głowy, migren, odwodnienia i zaparć.

Zdj. główne: Jugoslocos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szybki trening na pośladki z Moniką Kołakowską (Wyzwanie 10-dniowe)
Szybki trening na pośladki z Moniką Kołakowską (Wyzwanie 10-dniowe)
Krągłe i jędrne pośladki to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć spektakularny efekt, trzeba oczywiście regularnie trenować tę partię mięśni. Wykonywanie […]
Jaką bieliznę nosić pod strojem sportowym?
Jaką bieliznę nosić pod strojem sportowym?
Skorzystaj ze sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie skóry oraz regulowanie temperatury całego ciała! Tych elementów nie może zabraknąć w Twojej sportowej szafie!
Sposób na monotonię – poznaj nowe trendy w jodze!
Sposób na monotonię – poznaj nowe trendy w jodze!
Joga systematycznie się rozwija. Nieustannie tworzone są kolejne modyfikacje klasycznych planów treningowych. Poznaj najciekawsze z nich!
Ostatnie wpisy