Polecamy
Aktywność na świeżym powietrzu zimą – o czym nie wolno zapomnieć?
Odzież sportowaSportowa moda

Aktywność na świeżym powietrzu zimą – o czym nie wolno zapomnieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Powodów, dla których warto ćwiczyć zimą nie brakuje. Aby móc cieszyć się treningiem podczas niższych temperatur, warto zadbać o wielowarstwowy ubiór. Przygotowanie outfitu budzi wciąż wiele wątpliwości. Sprawdź, o jakich częściach garderoby powinieneś pamiętać! 

Zima to pora roku, która zniechęca do uprawiania aktywności fizycznej na zewnątrz. Nie warto jednak rezygnować ze sportu ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Trening w niższych temperaturach dostarcza multum korzyści, m.in. wzmacnia odporność i zapobiega niedoborom witaminy D. Jak zatem przygotować się do aktywności na świeżym powietrzu zimą? Sprawdźmy! 

“Na cebulkę” – czyli jak? 

Prawdopodobnie niejednokrotnie spotkałeś się z komentarzem “Ubierz się ciepło, najlepiej na cebulkę”. Przygotowując się na trening zimą, zadbaj o to, aby dostosować strój do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Sprawdzony okazuje się sposób ubioru na tzw. cebulkę. Dlaczego? W ten sposób zachowujesz odpowiednią temperaturę ciała, a tym samym komfort. Uprawiając sport stosuj zasadę 3 warstwowego stroju. Co ona oznacza?

  • baza przy ciele (pierwsza, podstawowa warstwa) – odpowiada za wchłanianie potu (zapobiega przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu), 
  • izolacyjna (środkowa warstwa) – jej rolą jest zachowanie ciepła, 
  • zewnętrzna warstwa – chroni przed wiatrem, śniegiem, mrozem i deszczem. 

Każda z powyższych części wielowarstwowej stylizacji ma duże znaczenie dla zapewnienia wygody podczas zimowego treningu. W jakie ubrania warto zaopatrzyć się w pierwszej kolejności? 

Warstwa podstawowa 

Co składa się na pierwszą warstwę 3-częściowego outfitu? Przede wszystkim bielizna termoaktywna damska brubeck, która pomaga w zachowaniu optymalnej temperatury ciała oraz efektywnie chroni przed wilgocią. Przy doborze tego elementu garderoby zadbaj o to, aby materiał przylegał i był odpowiednio dopasowany do Twojej sylwetki. 

Warstwa izolacyjna 

Głównym zadaniem drugiej warstwy (izolacyjnej) jest zachowanie i utrzymanie ciepła Twojego ciała. W jej skład wchodzi odzież ubierana na pierwszą z wyróżnionych warstw. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku ubrania wykonane z materiałów syntetycznych. 

Warstwa zewnętrzna

Ostatnia warstwa gwarantuje Ci pełną ochronę przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi. Przy doborze odzieży zewnętrznej sprawdź, czy jest wykonana z materiałów nieprzemakalnych oraz uwzględnij jej rozmiar (tak, aby nie krępowała Twoich ruchów podczas wykonywania ćwiczeń). W tej roli doskonale odnajduje się kurtka membranowa. 

Przed rozpoczęciem swojej przygody ze sportami zimowymi, sprawdź, jakie propozycje oferuje sklep z odzieżą termoaktywną Brubeck. Nie pozwól sobie na przegrzanie lub wyziębienie organizmu i bądź gotowy na każdą ewentualność. 

Fot.: Julia Larson/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwicz w domu – bez sprzętu i bez wydawania pieniędzy!
Ćwicz w domu – bez sprzętu i bez wydawania pieniędzy!
Sport jest niezwykle ważny w codziennym życiu, lecz nie każdy wie, jak właściwie się do tego zabrać. Sprawdź, jakie ćwiczenia możesz wykonywać i w jakim kierunku możesz pójść, by zwiększyć swoją kondycję, masę mięśniową lub po prostu poprawić samopoczucie!
Sprawdzone ćwiczenia domowe na spalanie boczków
Sprawdzone ćwiczenia domowe na spalanie boczków
Masz problem z boczkami? Ćwiczenia już nie są tak efektywne, jak wcześniej? Dowiedz się, jak poradzić sobie z uciążliwymi boczkami i poznaj najlepsze ćwiczenia!
Gimnastyka artystyczna kobiet – piękna dyscyplina wymagająca wytrwałości
Gimnastyka artystyczna kobiet – piękna dyscyplina wymagająca wytrwałości
Efektowne układy akrobatyczne wymagają wieloletniego przygotowania i pełnej kontroli nad ciałem. Sprawdź, na czym polega gimnastyka artystyczna!
Ostatnie wpisy