Polecamy
Kwas hialuronowy – tabletki czy zabieg?
Inne

Kwas hialuronowy – tabletki czy zabieg?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kwas hialuronowy to związek wypełniający przestrzenie międzykomórkowe, nawilżający skórę, wpływający korzystnie na maź stawową. Bez wątpienia warto po niego sięgnąć, ale pozostaje pytanie, w jakie postaci? Medycyna estetyczna proponuje skuteczne zabiegi z kwasem hialuronowym, ale kusząca jest także oferta tabletek z tą substancją, które mają pozwolić uniknąć inwazyjnej interwencji. Co wybrać?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie znajdująca się w ludzkim organizmie. Jest syntetyzowany przez wiele komórek, zwłaszcza tkanki łącznej. Odpowiada m.in. za właściwe nawilżenie skóry (ma właściwości wiążące wodę – higroskopijne), efektywniejsze procesy jej regeneracji, za zapewnienie dobrej amortyzacji dla kości i stawów czy produkcję odpowiednich ilości mazi stawowej. Jego synteza odbywa się samoczynnie, ale wraz z wiekiem naturalnego kwasu hialuronowego organizm wytwarza coraz mniej (już od 25. roku życia). W efekcie skóra wiotczeje, staje się sucha, powstają pierwsze zmarszczki, zaczynają się problemy ze stawami. Co możemy zrobić? Z pomocą przychodzi nam dostarczanie kwasu hialuronowego syntetycznego w postaci suplementu lub za pomocą zabiegu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy w tabletkach (suplement diety)

Suplementacja kwasu hialuronowego w syntetycznej postaci pozwala uzupełniać niedobory tego związku w organizmie – a to za sprawą przyspieszenia produkcji własnej. W suplementach diety występuje tzw. nieusieciowany kwas hialuronowy, który charakteryzuje się krótkim czasie rozkładania w organizmie, przez co jest łatwiej trawiony. Czy jest to bezpieczna substancja? Jak najbardziej – odpowiada bowiem aż w 99% biologicznie czynnemu kwasowi znajdującemu się naturalnie w naszym ciele!

Kwas hialuronowy z tabletki szybko się wchłania i trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebny przez krwiobieg (np. do skóry właściwej, stawów, kości) – zatem jego działanie jest wielotorowe, długotrwałe i przede wszystkim zgodne z biologicznymi potrzebami organizmu. To najważniejsza różnica między kwasem z tabletki, a zdecydowaniem się na zabieg.

Dla skuteczności suplementacji istotny jest wybór wysokiej jakości preparatu. Najlepiej porównaj w wyszukiwarce Google tabletki różnych producentów, wpisując np. „kwas hialuronowy tabletki”. Zwróć uwagę na renomę producenta, przeprowadzone badania nad jakością suplementu, prosty i czytelny skład.

Zabieg z kwasem hialuronowym (medycyna estetyczna)

Podczas zabiegu kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w konkretne miejsca i nie ma szansy dotarcia do pozostałej części organizmu. Efekt jest szybszy, ale niekoniecznie bardziej korzystny od suplementacji, jeśli zależy nam na uzupełnianiu niedoborów tego składnika w naszym ciele. Aplikacja kwasu hialuronowego od zewnątrz powoduje, że składnik ten nie podlega zasadom biologicznej dystrybucji i działa jedynie miejscowo – tam, gdzie został wstrzyknięty. Oczywiście ma to swoje zalety, jak np. niemal natychmiastowe spektakularne efekty utrzymujące się nawet kilka miesięcy. Jednak z biologicznego punktu widzenia i długotrwałych efektów estetycznych, niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie.

Zabieg czy tabletki z kwasem hialuronowym?

Suplementowanie kwasu hialuronowego wydaje się być korzystniejsze, jeśli zależy nam na uzyskaniu trwałej poprawy nawilżenia, opóźnienia procesów starzenia się skóry czy efektywniej produkcji mazi stawowej – bez okresowej interwencji zabiegowej. Należy jednak liczyć się z tym, że na efekty będziemy musieli poczekać nawet kilka tygodni.

Jeśli natomiast chcemy uzyskać wyłącznie miejscowy efekt, być może zabieg okaże się wystarczający. Wówczas efekt jest niemal natychmiastowy. Zdecydowanym minusem jest konieczność okresowego powtarzania zabiegu dla utrzymania efektu, co jest bardziej uciążliwe od rutynowego przyjmowania tabletki kwasu hialuronowego.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Analiza i zastosowanie tranzystorów bipolarnych: przewodnik dla użytkowników na wszystkich poziomach umiejętności dostępny na wirearea.com
Analiza i zastosowanie tranzystorów bipolarnych: przewodnik dla użytkowników na wszystkich poziomach umiejętności dostępny na wirearea.com
Odkryj fascynujący świat tranzystorów bipolarnych, ich szerokie spektrum zastosowań oraz sposoby analizy w łatwy do zrozumienia przewodniku.
Jak panele fotowoltaiczne Jinko przyczyniają się do oszczędności i niezależności energetycznej?
Jak panele fotowoltaiczne Jinko przyczyniają się do oszczędności i niezależności energetycznej?
Dowiedz się, jak technologia Jinko w panelach fotowoltaicznych może przyczynić się do Twojej oszczędności i autonomii energetycznej. Poznaj innowacyjne rozwiązania dla zachowania ekologicznego stylu życia.
Jak wybrać odpowiednie źródła światła do twojego domu?
Dowiedz się, jak idealnie dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia w domu, by stworzyć klimat i funkcjonalność. Poznaj różne rodzaje źródeł światła i poznaj tajniki ich dostosowywania do własnych potrzeb.
Ostatnie wpisy