Polecamy
Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?
Inne

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze jakiś czas temu noszenie okularów było przykrą koniecznością, uznawaną za coś nieatrakcyjnego. Jednak w dzisiejszych czasach to modne akcesorium, na które decydują się także osoby bez wad wzroku. Dobrze dobrane oprawki mogą nie tylko wyglądać niezwykle stylowo, ale także nadać twarzy harmonii i optycznie wyrównać jej proporcje. Aby tak się stało, należy wiedzieć, jaki kształtu oprawek będzie dla Ciebie odpowiedni. Dlatego w tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pozwoli Ci wybrać parę idealną.

Dobór odpowiedniego kształtu

Niezależnie od tego, czy interesują cię okulary korekcyjne, zerówki, czy przeciwsłoneczne, warto najpierw zdefiniować swój kształt twarzy. Ogólna zasada doboru kształtu oprawek jest bardzo prosta. Osoby o kwadratowych rysach powinny wybierać owalne i delikatne kształty, natomiast te z okrągłymi twarzami będą wyglądały zdecydowanie lepiej w prostokątnych i wyrazistych oprawkach.

Twarz owalna

Twarz owalna charakteryzuje się idealnymi proporcjami. Jej posiadacze mają subtelne rysy, wysokie czoło, delikatnie wysunięty do przodu podbródek oraz łagodną linię włosów. To najbardziej pożądany kształt twarzy.

Okulary dla twarzy owalnej

Osoby o tym kształcie twarzy będą wyglądały dobrze niemal we wszystkich modelach okularów. Warto jednak nie zaburzać tych harmonijnych proporcji i pamiętać, aby oprawki były równie szerokie co najszersza część twarzy, którą w tym przypadku są lekko wystające kości policzkowe.

Twarz okrągła

Charakterystyczną cechą twarzy okrągłej są przede wszystkim uwydatnione policzki. Osoby o tym kształcie twarzy mają przeważnie krótki zaokrąglony podbródek oraz wydatne czoło. Rysy twarzy są łagodne, a kości jarzmowe niezbyt widoczne.

Okulary dla twarzy okrągłej

Tutaj warto skupić się przede wszystkim na tym, aby optycznie wyszczuplić twarz. Do tego celu świetnie sprawdzą się oprawki o prostokątnych oraz kanciastych kształtach. Dobrze będą prezentowały się także modele typu kocie oczy czy okulary oversize, które sprawią, że twarz będzie wydawała się drobniejsza. W tym wypadku lepiej zrezygnować z wąskich oprawek, ponieważ twarz optycznie się powiększy.

Twarz kwadratowa

Osoby o tym kształcie twarzy charakteryzują się wyrazistymi rysami. Najbardziej rozpoznawalną cechą tego kształtu jest mocno zarysowana szczęka. Obrys twarzy kształtem przypomina właśnie kwadrat, a żuchwa ma szerokość zbliżoną do linii czoła.

Okulary dla twarzy kwadratowej

Tutaj warto skupić się na tym, aby okulary nadały twarzy subtelności i nie podkreślały ostrych linii. To zadanie świetnie spełnią wszelkie zaokrąglane modele, okulary owalne czy oprawki typu Aviator. W tym przypadku nie sprawdzą się natomiast okulary o kanciastych, wyraźnie zaznaczonych oprawkach.

Twarz podłużna

Twarz podłużna bardzo często jest również określana jako prostokątna. Podobnie jak w przypadku kwadratu charakteryzuje się wyrazistymi rysami i mocno zaznaczoną szczęką. Jej owal jest jednak znacznie bardziej pociągły.

Okulary dla twarzy prostokątnej

W tym przypadku również nie sprawdzą się geometryczne kształty. Znacznie lepiej będzie postawić na okrągłe okulary typu lenonki lub owalne oprawki. Aby przywrócić twarzy odpowiednie proporcje, można zdecydować się także na okulary o niewielkich szkłach czy modele typu kocie oko.

Twarz trójkątna

Już na pierwszy rzut oka widać, że twarz trójkątna jest smukła i ma wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Jej charakterystyczną cechą jest dość szerokie oraz wysokie czoło i wąski podbródek. Linia szczęki jest łagodna.

Okulary dla twarzy trójkątnej

Modele dla tego typu twarzy powinny optycznie wyrównywać dysproporcje pomiędzy szerszym czołem a wąskim podbródkiem. Taką rolę spełnią zaokrąglone oprawki czy okulary typu Aviator. Można zdecydować się również na szkła bez ramek.

Oprawki dla różnych kształtów twarzy znajdziesz na stronie sklepu wOkularach.pl. Jeśli nie wiesz, który model będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z funkcji wirtualnej przymierzalni. Przejrzyj szeroką ofertę modeli markowych okularów, w tym oprawki Tous.

Fot.: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze ubrać się na trening? Poradnik dla aktywnych
Jak dobrze ubrać się na trening? Poradnik dla aktywnych
W tym artykule omówimy, jak dobrze ubrać się na trening, aby cieszyć się pełnym komfortem i osiągnąć jak najlepsze rezultaty.
Najlepsze instruktorki pilates na YouTubie – z nimi domowy trening stanie się prawdziwą frajdą!
Najlepsze instruktorki pilates na YouTubie – z nimi domowy trening stanie się prawdziwą frajdą!
Poznaj trenerki, które pomogą Ci wciągnąć się w niesamowity świat pilatesu!
Co ma wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google?
Co ma wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google?
Procesem pozycjonowania stron nazywamy szereg wieloetapowych czynności, które w efekcie końcowym mają doprowadzić wybraną stronę aż na sam szczyt wyników wyszukiwania w Google.
Ostatnie wpisy